Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат: Політико - географічний аналіз США

Політико - географічний аналіз США / сторінка 2

Назва:
Політико - географічний аналіз США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
1793
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Дуже силою в США є лоббісти, які діють при Конгресі. Це представники фірм, банків, громадських об’єднань, які ставлять собі за мету сприяти чи перешкоджати прийняттю певного законодавства в інтересах тих осіб чи організацій, яких вони представляють. В США діє закон про лоббізм 1946р., який зобов’язує їх зареєструватися в клерків Конгресу і повідомити, чиї інтереси вони представляють, хто фінансує їх діяльність і яким є їх особистий гонорар.

Виборча система

Вибори є загальними і рівними. До всіх представницьких органів вибори прямі, але президент і віце – президент США обираються опосередкованим шляхом (виборщиками). На виборах застосовується таємне голосування. Центрального органу для проведення виборів у США не існує. Федеральна виборча комісія лише слідкує за виконанням законів про федеральні вибори, а самою організацією виборів не займається. Переможець визначається на основі мажоритарної системи відносної більшості при виборах в Конгрес, і на основі абсолютної більшості при виборах президента і віце – президента.

IV. Державні органи управління і перші особи держави. Законодавча, виконавча і судова влади.

Законодавча влада і її органи

Парламент США називається Конгрес і утворений із двох палат: палати представників і сенату. Палата представників обирається на 2 роки у складі 435 депутатів по одномандатних округах. Обраними можуть бути лише громадяни США, які досягли віку 25 років, перебувають у громадянстві США не менше 7 років і проживають у тому штаті, в якому балатуються по виборчому округу. Сенатори обираються строком на 6 років, по 2 від кожного штату, але діє принцип ротації:третина сенаторів обирається кожні 2 роки. Депутати і сенатори є професійними парламентаріями, мають вільний мандат, не можуть бути відкликані виборцями. Кожна палата створює свої керівні і внутрішні органи. Засіданнями нижньої палати керує спікер (він завжди є представником партії більшості), в сенаті головує віце – президент.

Конгрес створює із своїх членів різноманітні комітети: постійні об’єднані комітети обох палат і постійні спеціалізовані комітети кожної з палат, а також тимчасові спеціальні комітети для дослідження окремих питань.

В обох палатах Конгресу є партійні фракції більшості і меншості. При конгресі діє багато адміністративно-технічних і допоміжних служб. Їх загальний штат перевищує 30 тисяч осіб.

Конгрес працює в сесійному порядку, головною формою його діяльності є законотворчість. Законодавча ініціатива належить тільки членам обох палат. Президент має право вносити лише законопроект про бюджет. Проте на практиці політика в галузі законодавства визначається щорічними посланнями президента конгресу.

Виконавча влада і її органи

Президент і віце - президент

Виконавчу владу здійснює президент. Міністри виконують роль радників президента і не утворюють уряду – це кабінет президента, його дорадчий орган. Посади прем’єр – міністра в США немає, цю роль виконує президент. В кабінеті президента питання вирішуються не голосуванням: рішення приймає президент. Віце – президент не має суттєвих повноважень, а лише заміщає президента і виконує його доручення.

Під керівництвом президента США окрім міністрів працюють різні відомства, деякі з них мають важливіший статус, ніж деякі міністерства (наприклад Рада національної безпеки).

Президент і віце – президент США обираються опосередкованим шляхом – виборщиками терміном на 4 роки. Та сама особа не може бути обрана президентом більше двох разів (це стосується також і віце – президента).

Президент забезпечує виконання законів і визначає повноваження всіх посадових осіб федерації. Президент представляє державу у внутрішніх справах і в міжнародних відносинах, має право заключати міжнародні договори і є головнокомандувачем збройних сил і національної гвардії. Президент звертається до конгресу із щорічними посланнями і рекомендує прийняття певних законів, склика. Конгрес на надзвичайну сесію. Президент призначає вищих посадових осіб, послів, федеральних суддів та ін. Президент США не несе політичної відповідальності перед конгресом, але може бути зміщений з посади в порядку імпічменту.

Міністерства і відомства

Роль кабінету міністрів в США виконує кабінет президента. В теперішній час це менше двадцяти людей: керівники 14 міністерств, 3 міністра без портфеля, в тому числі постійний представник США в ООН. Кількість різних відомств при президенті досягає кількох сотень, головні з них він очолює сам (Рада національної безпеки, Рада з економічної політики і т. Ін.). Тому в США прийнято говорити не про уряд, а про адміністрацію президента.

Судова влада і її органи

В США функціонують 2 судові системи: федеральна система і судова система штатів. Обидві вони очолювані верховними судами відповідно федерації і кожного штату.

Судова система США утворена трьома ланками: Верховний суд США, апеляційні суди (їх 12), окружні суди (94). Воєнні суди утворюють особливу ланку судової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Політико - географічний аналіз США

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок