Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат українською: Політико - географічний аналіз США

Політико - географічний аналіз США / сторінка 5

Назва:
Політико - географічний аналіз США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
1793
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Як географічно найбільша країна в Європі, Україна є ключовим елементом для стабільності нових демократій в цій частині світу. Стабільна, економічно заможня, демократична Україна буде сприятливо впливати на своїх сусідів, і на заході, і на сході. І це відповідає інтересам Америки.

Такою ж мірою, економічна і політична нестабільність в Україні може підірвати важко здобуті досягнення своїх польських, чеських та угорських сусідів. Це відкине назад ту Європу, розвиток якої хочуть бачити Сполучені Штати.

Погляди Америки і України більшою мірою співпадають у питаннях роззброєння, нерозповсюдження і контролю над озброєнням. В тисяча дев"ятсот дев"яносто четвертому році Україна прийняла мужнє і мудре рішення відмовитися від ядерного арсеналу, який залишився на її території після розвалу Радянського Союзу. Сполучені Штати швидко відреагували на рішення України добровільно вийти з "ядерного клубу". Згідно з програмою Нанна-Лугера США надають приблизно п"ятьсот двадцять мільйонів доларів, щоб допомогти нашій країні у складній справі по знищенню ядерної спадщини холодної війни.

Що є більш важливим, рішення України відмовитися від ядерної зброї відкрило нові можливості для двосторонніх стосунків і для відносин України з Європою. Позитивні зрушення в цій галузі протягом останніх чотирьох років не були б реальністю, якщо б Україна намагалася утримувати свій ядерний потенціал. Дійсно, зараз США підтримують Україну в її зусиллях по інтеграції в Європу. Наскільки їм дозволяє статус "стороннього спостерігача", США заохочують Європейський Союз будувати тісні стосунки з Україною.

США також бачили потребу у встановленні спеціальних стосунків між НАТО і Україною. Разом з іншими країнами-членами НАТО, вони багато працювали над хартією з Україною, і активно підтримували участь нашої країни в програмі Партнерства заради миру.

Стосунки з Росією колись викликали найбільшу стурбованість у західних спостерігачів, які слідкують за подіями в Україні. І хоча ще залишаються неузгоджені питання, ці відносини можна вважати загалом стабільними. Сполучені Штати підтримують добрі стосунки між Києвом і Москвою - вони не бачимо переваг для себе, якщо існуватиме двостороння напруженість. США вважають, що Україна може і повинна будувати добрі стосунки і з Росією і з Заходом. Інтеграція України в транс-атлантичні інститути не має відбуватися за рахунок її стосунків з Росією.

Протягом семи років незалежності Україна зробила багато досягнень на політичній арені і в галузі безпеки. Наступною сферою, критично важливою для України в двадцять першому сторіччі, є економічне співробітництво. Цей напрямок можливо є найбільш важливим в порівнянні з іншими. Критично важливо, щоб Україна стала повною і успішною учасницею світової економіки. Якщо Україна хоче зміцнити ті надбання, які вона зробила у встановленні себе на світовій арені, вона має рішуче проводити економічні реформи – таку позицію займають США щодо економічного розвитку України. Роки західного досвіду навчили нас, що економіка не може працювати без інвестицій, без конкуренції, без правової системи, яка захищає права бізнесменів, акціонерів і інших інвесторів. Україні багато чого треба зробити в цих трьох напрямках.

Обсяг західних інвестицій в економіку України за роки незалежності склав тільки два мільярди доларів. Це мізерна сума для країни з потенціалом України. Для порівняння, кожен рік Польща отримує в декілька разів більше.

Причини відсутності зацікавленості потенційних інвесторів в Україні США вважають наступні:

 надвисокі і непостійні податки,

 складні і свавільні вимоги регламентування і ліцензування,

 митна служба, яка зачасто вбачає в бізнесі ворогів,

 всеосяжна корупція,

 неможливість впровадження контрактів і судових рішень.

Ці фактори заважають створенню, як ми кажемо, "готового поля для гри". Іноземні інвестори дістають висновку, що вони є небажаними в Україні, і що конкуренція товарів або бізнесу є менш важливою ніж розбудова гарних зв"язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Політико - географічний аналіз США

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок