Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політично-юридичні аспекти функціонування національних меншин у незалежній Україні (на прикладі польської меншини)

Політично-юридичні аспекти функціонування національних меншин у незалежній Україні (на прикладі польської меншини)

Назва:
Політично-юридичні аспекти функціонування національних меншин у незалежній Україні (на прикладі польської меншини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,60 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 323.15(477)
BONUSIAK A., Instytut historii, Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszow, Polska
Bonusiak Andrzej - Dr. hab., Zastepca Dyrektora Instytutu historii, uniwersytet Rzeszowski, Rzeszow, Polska.
Політично-юридичні аспекти функціонування національних меншин у незалежній Україні (на прикладі польської меншини)
У статті розглядаються політично-юридичні аспекти функціонування національних меншин у незалежній Україні. Наводяться приклади розвитку польської меншини в незалежній Україні.
Political and juridical aspects of the function of the national minorities in the independent Ukraine are considered in this article. Some examples of the Poland minority's development in Ukraine are shown.
Отримання в 80-90 роках XX століття політичної самостійності у Польщі та незалежності в Україні мало величезне значення для взаємних відносин поміж двома державними органами та поміж мешканцями обох держав. Цей аспект торкається також і політично-юридичного становища поляків, котрі проживають на території України (а також і українців у Польщі). Умови, у яких діяла польська та інші меншини в Україні, були і перебувають під впливом випадково існуючих конфліктів і упереджень в минулому, що і тепер має вплив на актуальні міждержавні відносини та відносини міжсуспільні. Вплив на взаємні співвідносини більшостей та меншостей як в Україні, так і в інших державах створювали фактори суспільного, політичного, господарського та культурного характеру.
Величезне значення в таких укладах мали загальнополітичні фактори, що сталися причиною закордонної політики української держави та політики сусідніх з Україною держав. Безумовно істотними були також дії, спрямовані до нав'язання Україною добросусідських відносин з європейськими (i світовими) суспільствами; до демократизації внутрішнього життя, господарського розвитку тощо. Однак з другого боку такі дії відбувалися під могутньою пресією східного сусіда, позиції якого залишаються дуже міцними. Беручи до уваги подані вище аспекти, виглядає, що офіційні польсько-українські відносини були, щонайменше, правильні. Про це свідчать досить інтенсивні взаємні відносини (не один десяток офіційних візит найвищого рангу, цілий ряд спільних дій між державами, між адміністративними одиницями, постійний розвиток торгового обміну, створення спільного польсько-українського військового батальйону, спільні закордонні місії, чисельні наукові конференції та ін.).
Подані вище приклади діяльності повинні
були викликати корисне враження на українське та польське суспільство, поступово доводити до зміни існуючих стереотипів, які створювали найсерйозніші перешкоди в нормалізації взаємних відносин. Починається з'являтись взаємне розуміння. Хоч, наприклад, українці критикували введення в'їздових віз у Польщу після входу нашої держави у склад Євросоюзу, то з другого боку, однак, погодилися з тим, що правила їх видавання були найкориснішими для всіх східних сусідів Польщі. Істотним аспектом для майбутних відносин були події "помаранчевої революції" і однозначна заява поляків (незалежно від політичних переконань) підтримки табору В. Ющенка. Зрозуміло, що це не означає, що майбутнє поляків в Україні вже спокійне і забезпечене. Все залежатиме від того у якому напрямі йтиме далі ситуація в Україні.
Процес нормалізації відносин політично- юридичних умов функціонування національних меншин в Україні буде аналізованим на прикладі польської меншини. Подібні або навіть такі ж дії були застосовані українською владою у відношенні і до інших національних меншин. Значна частина з доданих нижче юридичних правил має загальнодержавний характер i внормовує загальні умовини функціонування таких етнічних груп (або громадян) в державі.
Найважнішим документом, який окреслює ці правила була Конституція з 28 червня 1996. Права громадян України, що походять з національних меншин докладно окреслені в Стат. 10 , де м.і. говориться, що: "(...) В Україні гарантується вільний розвиток, користування, охорона російської мови та інших мов національних меншин (...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Політично-юридичні аспекти функціонування національних меншин у незалежній Україні (на прикладі польської меншини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок