Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Скачати реферат: Політична латентність

Загрузка...

Політична латентність / сторінка 4

Назва:
Політична латентність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,36 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Дві специфічні частини єдиного цілого - ось коректне уявлення про співвідношення "відкритої" та "латентної" політики у межах політики у її традиційному поданні - це два її полюси. Але межа між цими двома полюсами не є розривом, певні політичні структури мають пограничний характер і реалізують як латентну, так і прозору політику в цілому. Характеристика політики в форматі повної відкритості неправомірно заперечує існування таємниць у політичній боротьбі навіть як відповіді до вимог самозбереження та безпеки, і, таким чином, це суперечить тим диференцюючим початкам політики, про які йшлося вище. З іншого боку, подавати політику взагалі у форматі повної закритості теж некоректно, оскільки це суперечить її інтегративним началам. Відкритість та закритість характеризують відношення об' єкта до себе та інших, контрольованість і автономність, прозорість і таємність, захищеність та незахищеність. Не існує ні абсолютно відкритої, ні абсолютно закритої політики.
Такими уявляються філософсько- методологічні підходи до феномена політичної латентності та базових засад латентології в цілому як системи знань про приховані явища у природі та суспільстві. Тепер перейдемо до розкриття парадигми політичної латентології, тобто змістовно та формально інтегрованої сукупності базових системоутворюючих ідей та принципів, які визначають теоретико- методологічні і світоглядні основи латентної складової політики. Почнемо з того, як на зміну релігійно-схоластичній парадигмі політики, яка уявляла останню непізнаваємим божим творінням, що за природою є таємницею для людини, з' явилася інша парадигма, яка на грунті відродження інтересу до людини поставила понад усе людину практичну, апологізувала всемогутність розуму. Врешті- решт сциентизм та позитивізм, протягом тривалого часу пануючи в політології, створили цілком раціоналістичну, назвемо її "нормативно-традиційну" парадигму політики, яка зосередилась на описувані чітко визначених (хоч і у багатоманітних варіантах) механізмів політичного життя, закономірностей та стійких причинно-наслідкових зв'язків, в яких найчастіше не знаходилося місця непередбачуваності, невизначеності,
таємничому і прихованому як необхідному і невід'ємному. Виникнення біхевіористичної традиції майже нічого суттєвого не змінило, хоч і вело вже поступово до майбутньої багатофакторності. При цьому нормативно- традиційна парадигма майже цілком будувалася на уявленнях про відкриту політику. Закриту складову політики мовчки обходили, вважаючи чимось хибним, не вартим уваги теоретиків.
Більше двох століть позитивістські налаштований суб' єкт політики тримався за вимоги верифікації та раціональні, і в той же час ідеальні, конструкції політики, не дивлячись на безліч проявів прихованої політики. Криза сцієнтиського світогляду, що спостерігається протягом останніх десятиріч, веде до спроб перегляду наукової методології пізнання на основі поєднання тенденцій, які йдуть від науки та філософії. Основою розробки проблеми парадигми латентної політики є ключовий постмодерністський постулат щодо відносності істини, усвідомлення принципової неповноти і схематичності будь-якого опису явищ, принципової відсутності можливості існування точного і повністю формалізованого знання. Реальні політичні процеси завжди є поєднанням відкритих та латентних процесів, пропорції та ролі яких коливаються в певних межах. Існування політичної латентності, крім вище наведеного діалектичного обґрунтування, доповнюється зверненням до основ життєдіяльності біологічних та соціальних організмів. Цією основою є задоволення різноманітних потреб. Згідно із пірамідою "базових потреб" А.Маслоу, ігнорування першочергових з них веде до загибелі саморегульованої системи, а їх задоволення - є найважливішою умовою виживання, існування взагалі. Друге місце в переліку вище згаданих потреб (поступаючись лише фізіологічним, які позиціюють організм поза межами смерті) посідає потреба безпеки, самозбереження. Безпека і боротьба за виживання, уникнення знищення або опору - ось джерело і стрижень латентної політики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Політична латентність

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок