Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> РОЗВИТОК І СУЧАСНИЙ СТАН СТОСУНКІВ УКРАЇНИ І НАТО

РОЗВИТОК І СУЧАСНИЙ СТАН СТОСУНКІВ УКРАЇНИ І НАТО

Назва:
РОЗВИТОК І СУЧАСНИЙ СТАН СТОСУНКІВ УКРАЇНИ І НАТО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,03 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 327(477)+327.51 НАТО
Шатун В.Т.
РОЗВИТОК І СУЧАСНИЙ СТАН СТОСУНКІВ УКРАЇНИ І НАТО
У статті розглядаються та аналізуються історія розвитку, напрямки, сучасний стан та перспективи співробітництва України з НАТО.
Ключові слова: європейська політика, відносини, вектор зовнішньої політики, Атлантична Рада, політичні амбіції, стратегічні цілі, пріоритет, офіційні особи.
В статье рассматриваются и анализируются история развития, направления, современное состояние и перспективы сотрудничества Украины, с НАТО.
Ключевые слова: европейская политика, отношения, вектор внешней политики, Атлантический Совет, политические амбиции, стратегические цели, приоритет, официальные лица.
In the article the history of development, directions, modern position and perspectives of collaboration of Ukraine and NATO are considered and analyzed.
Key words: European policy, relationships, foreign policy vector, Atlantic Union, political ambitions, strategic goals, priority, officials.
У Посланні Президента України до Верховної Ради України «Європейський вибір: Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки» зазначено : «Інтереси національної безпеки держави та сучасна міжнародна ситуація диктують необхідність суттєвого поглиблення відносин України з НАТО.
Активізація євроатлантичного інтеграційного вектора зовнішньої політики України, його чітке спрямування на повномасштабну євроатлантичну інтеграцію, на реформування військового потенціалу країни відповідно до європейських стандартів має стати одним з найважливіших пріоритетів зовнішньої політики нашої держави.
Ми повинні бути готовими йти в НАТО настільки, наскільки самі держави - члени Альянсу будуть до цього готові, і робити все можливе для того, щоб інтереси України і НАТО в цьому питанні збіглися. Це - запорука активної участі України в дальшому формуванні європейської політики у сфері безпеки, врахування інтересів нашої держави в процесі євроатлантичної інтеграції» [2].
Стосовно доцільності та своєчасності проведення референдуму щодо НАТО Президент Атлантичної Ради України генерал В. Гречанінов висловився таким чином: «Референдум про вступ у НАТО сьогодні зайвий з однієї простої причини: нас туди ніхто не запрошує. Сьогодні ідея референдуму про вступ у НАТО просто використовується для задоволення певних політичних амбіцій. НАТО нам потрібна для того, щоб потрапити в Євросоюз. Це об'єктивна реальність - усі без винятку держави, які приєдналися до ЄС, спочатку стали членами НАТО. Це обов'язковий щабель на шляху до Європи. Якщо ми скажемо НАТО «ні», то це буде «ні» перспективі вступу України в ЄС» [18].
Перший міністр оборони незалежної України генерал армії К. Морозов, який сьогодні обіймає посаду Голови Місії України при НАТО наголошує: «Позаблоковий статус був надзвичайно вигідним політичним досягненням у перші роки незалежності України, оскільки він надав час для вивчення ситуації. Сьогодні він вичерпав своє значення. З урахуванням того, що механізм колективної оборони більш ефективний, ніж нейтральний статус, Україна повинна вибирати - або НАТО, або Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з Росією. Для ухвалення рішення потрібно проаналізувати всю інформацію, зрівняти критерії, необхідні для вступу в Альянс і в ОДКБ. Членство в НАТО передбачає досягнення високих показників у найважливіших сферах державного ладу - це і політичні, й економічні, і суто військові критерії. На всіх цих напрямках повинна бути розгорнута величезна робота для структурної перебудови. Саме просування держави на шляху досягнення критеріїв є вдалим випадком сприяти загальнодержавному розвитку. А в ОДКБ? Немає таких вимог, а виходить, не буде й реального розвитку...» [19].
Метою даного дослідження є визначення сучасного стану відносин між Україною і НАТО, здобутків і перепон на шляху до євроатлантичної інтеграції нашої держави.
Хронологію, основні напрямки і стан стосунків між Україною і НАТО пропонується розглянути за такою схемою:
послідовність розвитку контактів і співпраці;
План дій Україна - НАТО;
співпраця у сфері підтримання миру і безпеки;
реформування галузі безпеки й оборони;
співпраця між військовими і у галузі озброєнь;
цивільне планування на випадок надзвичайних ситуацій;
інформування громадськості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: РОЗВИТОК І СУЧАСНИЙ СТАН СТОСУНКІВ УКРАЇНИ І НАТО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок