Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ПОНЯТТЯ «ГРОМАДА» У ВІТЧИЗНЯНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ ст.

ПОНЯТТЯ «ГРОМАДА» У ВІТЧИЗНЯНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ ст.

Назва:
ПОНЯТТЯ «ГРОМАДА» У ВІТЧИЗНЯНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,84 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 32(091)(477)
Лушагіна Т.В.
ПОНЯТТЯ «ГРОМАДА» У ВІТЧИЗНЯНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ ст.
В статті розглядається ґенеза поняття «громада» в історії вітчизняної політичної думки (періоду кінця ХІХ - початку ХХ століття). Аналізуються погляди відомих учених на причини створення й еволюцію розвитку територіальної громади.
Ключові слова: громада, територіальна громада, місцеве самоврядування.
В статье рассматривается генезис понятия «община» в истории отечественной политической мысли (периода конца XIX - начала ХХ века). Анализируются взгляды известных ученых на причины создания и эволюцию развития территориальной общины.
Ключевые слова: община, территориальная община, местное самоуправление.
This article deals the conception «community» is considered in the history of native political thought (period in the end of the XIXth - the begining of ХХ,th century).The ideas of the known scientists about reasons of creation and evolution of development of territorial community are analyzed.
Key words: community, territorial community, local self-government.
Запорукою ефективного розвитку держави є налагоджений механізм місцевого самоврядування, основою якого виступає територіальна громада. Вона відіграє провідну роль у формуванні громадянського суспільства та забезпеченні демократичного розвитку держави. Саме тому проблема територіальної громади залишається актуальною протягом багатьох років і привертала увагу науковців, політичних діячів, фахівців з різних галузей знань, які вивчали різноманітні аспекти життєдіяльності громади, її органів з метою виявлення найефективніших форм і методів організаційного, правового, економічного і соціального впливу на розвиток місцевого самоврядування.
На сьогодні питання становлення і функціонування територіальних громад в українській державі обговорюється і в політичній, і в соціальній, і в юридичній науках. Але, незважаючи на актуальність даної теми, на сьогодні в наукових дослідженнях не опубліковано жодної ґрунтовної роботи щодо ідей громади в історії вітчизняної політичної думки та ґенези самого поняття «територіальна громада». Проте, маємо низку джерел і досліджень, що розглядають окремі аспекти процесів виникнення і розвитку територіальних громад. Так, різні сторони діяльності територіальних громад в Україні досліджують О. Батанов [2], М. Баймуратов [1], О. Бориславська [3], М. Корнієнко [8], М. Лациба [9] та ін. При вивченні питання територіальної організації населення в історії вітчизняної політичної думки доречним буде звернутися до праць таких громадських та політичних діячів як М. Драгоманов [5], І. Франко [14], В. Липинський [10].
Сам термін «територіальна громада» не мав чіткого визначення в минулому і не має остаточної дефініції сьогодні. Так, до другої половини ХХ століття слово громада у більшості населення України ототожнювалось в першу чергу з поняттям спільноти, сукупністю жителів певного поселення - міста, села. Від слова громада в українській мові походять такі важливі поняття як громадський, громадянин, громадянський, громадянське суспільство.
В період кінця ХІХ - початку ХХ століття з виникненням національного руху та пропонуванням різних ідей державотворення, поняття «громада» набуває ще одного значення. Це, насамперед, об'єднання студентів, інтелігенції на основі просвітницьких ідей. Практичні завдання громад, що випливали з їхньої ідеології, визначались лише загальними напрямками роботи: обов'язком українського студентства було визначено ознайомлення з передовими суспільними теоріями і практичним досвідом європейських політичних партій, посилення соціально-економічного аспекту в українському русі, оволодіння національною культурною спадщиною, а також пропагування відповідних ідей у суспільстві. Діяльність таких громад сприяє виникненню нового розуміння поняття «громада» в рамках концепції місцевого самоврядування.
Політичні діячі даного періоду приходять до висновків, що для ефективної побудови держави необхідне міцне місцеве управління, основою чого має стати територіальне об'єднання громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ПОНЯТТЯ «ГРОМАДА» У ВІТЧИЗНЯНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок