Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політичні теорії С.М.Ліпсета

Політичні теорії С.М.Ліпсета

Назва:
Політичні теорії С.М.Ліпсета
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,96 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
“Політичні теорії С.М.Ліпсета”
ЛІПСЕТ (Upset) Сеймур Мартін (18.03.1922, Нью-Йорк) — амер. соціолог функціоналістського напрямку. Основні праці присвячені соціології політики. Президент Амер. асоціації політичних наук, віце-президент по соціальних науках Амер. академії мистецтв і наук (1974—1978), член Національної академії наук і Національної академії утворення США. Лауреат премій Макайвера і Гюннара Мюрдала і медалі Таунзенда Харріса. На формування поглядів Ліпсета суттєвий вплив зробили ідеї М. Вебера (особливо про форми влади і легітимності), а також погляди Мертона і Лазарсфельда. Основна проблема досліджень Ліпсета — демократія в сучасному світі.
На основі аналізу результатів виборів і опитувань суспільств, думки Л. спробував виявити умови, причини і сили, що підтримують як про-, так і антидемократичні рухи. Досліджувавши демократію США, історію політичної системи країни, він прийшов до висновку, що тут, як і в багатьох ін. країнах, у період свого формування влада була узаконена за допомогою харизми. Л. приділяв велику увагу проблемі легітимності в сучасних суспільствах, затверджуючи, що стабільність кожного державного ладу цілком залежить від його законності й ефективності. Законність, з точки зору. Ліпсета, носить оцінний характер, що зв'язано зі здатністю системи формувати і підтримувати в мас переконання в тім, що функціонування існуючих політичних інститутів є найкращим. Ефективність, на його думку, переважно “інструментальна й означає задоволеність процесом керування соціальною системою. Виходить, частина наукової діяльності Л. присвячена дослідженню інтелектуальних элит, їхньої ролі у функціонуванні влади, співвідношенню пануючої й інтелектуальної еліт. Разом із Шилзом і Беллом розробляв концепцію деідеологізації, що проголосила крах ідеології через повну втрату нею ідейній заможності і значимості до середини 20 сторіччя. Згодом Л. визнав
помилковість цієї концепції.
Ліпсет, Блау і Дункан, чиї роботи, написані після другої світової війни, були важливим внеском у вивчення соціальної мобільності з питань “винятковості” американського суспільства і сучасних тенденцій зміни ступеня мобільності в ньому прийшли по суті до схожих висновків. На їхню думку, ступінь мобільності “мас” у Сполучених Штатах істотно не відрізняється від ступеня мобільності, зареєстрованої в інших економічно розвитих суспільствах - у всіх цих країнах рівень мобільності в будь-якому випадку залишається високим. З огляду на значну близькість їхніх позицій по даному питанню, можна було б очікувати, що й у цілому оцінка цими авторами мобільного суспільства, виходячи з їхніх соціально-політичних поглядів, буде подібною; однак їхні оцінки явно розрізняються.
З погляду Ліпсета, у контексті більш зрілої ліберальної демократії, де економічний ріст і більша рівність умов заглушать класові антагонізми, необхідність збільшення рівності можливостей і рівня мобільності є спірної. Він вважав, що наслідку цього можуть бути соціально руйнівними і політично дестабілізуючими.
Ліпсет був серйозно стурбований тим, що мобільність окремих індивідів може позначитися на соціальному і політичному порядку. Високий ступінь мобільності може привести не тільки до особистого задоволення і, отже, соціально-політичної терпимості, але також і до виникнення почуття особистої незахищеності і ressentiment (обурення, образи, злості - Перши.) і, таким чином, веде до відмовлення індивідів від підтримки ними status quo, що підвищує імовірність їхнього примикання до екстремістських соціальних рухів. Таким чином, для Ліпсета мобільність - це не тільки процес пересування по соціально-економічним сходам, але також і процес відчуження від визначених груп і примикання до них. Цей процес може бути більш складним і тяжкої психологічно, оскільки мобільність часто є тільки часткової, тобто відбувається лише в одному вимірі. Наприклад, що витікає мобільність індивідів і груп у професійній сфері, викликана, допустимо, економічним ростом, не обов'язково спричиняє поліпшення їхнього соціального чи статусу збільшення обсягу політичної влади (18).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Політичні теорії С.М.Ліпсета

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок