Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> УКРАЇНСЬКА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ: ШЛЯХ В НІКУДИ ЧИ РЕАЛЬНИЙ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВЕКТОР?

УКРАЇНСЬКА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ: ШЛЯХ В НІКУДИ ЧИ РЕАЛЬНИЙ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВЕКТОР?

Назва:
УКРАЇНСЬКА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ: ШЛЯХ В НІКУДИ ЧИ РЕАЛЬНИЙ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВЕКТОР?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,61 KB
Завантажень:
570
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 341.76
Чальцева О.М.
УКРАЇНСЬКА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ: ШЛЯХ В НІКУДИ ЧИ РЕАЛЬНИЙ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВЕКТОР?
Перспективною зовнішньополітичною метою України є вступ до ЄС. Перспектива євроінтеграційного шляху залежить від зовнішніх факторів: глобального, російського, американського та європейського.
Ключові слова: європейська інтеграція, структуризація, державна політика, державні інституцій, зовнішньополітична мета.
Перспективной внешнеполитической целью Украины является вступление в ЕС. Перспектива евроинтеграционного пути зависит от внешних факторов: глобального, российского, американского и европейского.
Ключевые слова: европейская интеграция, структуризация, государственная политика, государственные институции, внешнеполитическая цель.
The Ukrainian way to EU foreign policy factors, the interests of parties and possible prospects. The perspective foreign policy aim of Ukraine is to join EU. The prospects of European integration way depend on foreign factors: global, Russian, American and European.
Key words: European integration, strukturizaciya, public policy, state institucii, foreign- policy purpose.
З проголошенням незалежності Україна почала створювати свою власну зовнішньополітичну біографію. Геополітичне становище та внутрішньополітичні фактори обумовили стратегію розвитку зовнішньої політики України, яка має орієнтуватися як на Захід, так і на Схід. Одним із перспективних зовнішньополітичних векторів української держави є Європейський Союз (ЄС). Чому інтеграція до цієї організації є для України складним і довготривалим процесом. Незважаючи на достатньо довгий період спілкування між двома міжнародними акторами, домовленостей відносно можливості України стати частиною європейської системи так і не досягнуто. Діючі угоди між нашою країною та ЄС (19942007 рр.) підтримують статус «доброго сусіда». Це такий статус який вирогідніше ніколи не призведе в європейську сім'ю. Найближчою перспективою для України як і раніше є отримання статусу асоційованого членства, яке також не може гарантувати повну інтеграцію до ЄС. Серед пріоритетних завдань міністерства Закордонних справ України на 2009 р. було завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, розпочати переговори та затвердити Дорожню карту щодо умов запровадження безвізового режиму поїздок громадян України до держав Шенгенської зони. Цим завданням не судилося бути виконаними. Незважаючи на те, що черговий саміт Україна - ЄС відбудеться лише у грудні 2009 р., неважко передбачити, що його ітоги будуть мало відрізнятися від рішень Дванадцятого парижського саміту Україна - ЄС (9 вересня 2008 р.), які демонструють, що Європа не говоре - «так» вступу України до Європейського Союзу, але не каже і «ні». В чому причина такої нерішучості? Аналізуючи цю проблему, з одного боку необхідно зараховувати ступінь внутрішньополітичної підготовленості України відносно вступу до ЄС, з другого, що на сьогодення більш актуально, інтереси зовнішніх гравців та мінливу міжнародну політичну та економічну ситуацію.
Розглядаючи зовнішньополітичний вплив окремих держав та організацій необхідно розуміння того, які наявні та приховані цілі вони переслідують, впливаючи на іншу систему, та яких бажаних і реальних результатів від цих дій очікують. Держава, на яку впливають ззовні, і яка затягнута в орбіту інтересів інших країн має пам'ятати про збереження власної суверенності та захист своїх національних інтересів і безпеки. Ще одним з немаловажних моментів є знаходження грані між зовнішнім впливом та втручанням во внутрішні справи держави. Це стосується в першу чергу співставлення міжнародного та державного права.
Якщо законодавство країни, на яку чиниться вплив, порушується, то це можливо розглядати, як втручання до внутрішньої політики суверенної системи. Однак, існує й добровільне обмеження суверенності, тобто підписання міжнародних договорів, які країна зобов'язана виконувати.
Взаємовідношення Україна - ЄС протягом всього періоду часу випробували і продовжують випробувати міжнародні впливи різного ступеню сили та інтенсивності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ: ШЛЯХ В НІКУДИ ЧИ РЕАЛЬНИЙ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВЕКТОР?

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок