Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Зміст управління промисловістю

Зміст управління промисловістю

Назва:
Зміст управління промисловістю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,59 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Зміст управління промисловістю.
ПЛАН
ВСТУП.
Зміст управління промисловістю.
Система і правове положення органів управління промисловістю України.
Організація управління об’єднаннями і промисловими підприємствами.
ВИСНОВОК.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ.


ВСТУП.
Промисловість покликана задовольняти потреби народного господарства і населення у високоякісній продукції, забезпечувати технічне переозброєння і інтенсифікацію виробництва у всіх галузях. Промисловості належить найважливіша роль в створенні матеріально-технічної бази .
Державне управління промисловістю являє собою цілеспрямовану організаційну виконавчу і розпорядливу діяльність органів управління по практичній реалізації задач і функцій держави в області промисловості.
Управління промисловістю полягає в розробці і організації виконання державних планів розвитку промисловості і випуску продукції, організації виробництва, підготовці, підборі і розставлянні кадрів виробництва, оперативному управлінні виробничими об'єднаннями, підприємствами, установами і організаціями, вдосконаленні господарського механізму, здійсненні економічного експерименту, що має на своїй меті практичну перевірку комплексу заходів по розширенню прав виробничих об'єднань і підприємств в плануванні і господарській діяльності, по підвищенню якості продукції, що випускається, посиленню відповідальності за кінцеві результати роботи.
Зміст управління промисловістю.
У основі безпосереднього управління промисловістю лежить галузевий принцип управління промисловістю, який здійснюють промислові міністерства.
Галузеве управління промисловістю забезпечує проведення єдиної технічної політики в галузі, спеціалізацію виробництва і, отже, підвищення його ефективності.
Разом з тим галузевий принцип управління промисловістю тісно пов'язаний з територіальним. Турбота про розвиток галузі поєднується із забезпеченням комплексного розвитку промисловості республіки і економічних районів на основі кооперації.
У Україні більшість промислових підприємств, виробничих об'єднань державної організації. Разом з тим існують підприємства, які складають власність організацій заснованих на праві приватної власності.
Державна промисловість поділяється на три види: загальнодержавна, регіональна і місцева. З урахуванням цього розподілу організовується управління промисловістю. Об'єднання і підприємства загальнодержавного, місцевого і регіонального значення знаходяться у віданні Міністерства промисловості України.
2. Система і правове положення органів управління промисловістю.
Система органів управління промисловістю складається з : Міністерства промисловості України; промислових управліннь (відділів) виконавчих комітетів місцевих рад ; адміністрації виробничих об'єднань і промислових підприємств. Міністерство промисловості України /Мінпром України/ є центральним органом державної виконавчої влади, підвідомчим Кабінету Міністрів України. Мінпром України реалізує державну політику розвитку металургійної, хімічної, нафтохімічної і газової промисловості, сприяє структурній перебудові цих галузей, формує систему заходів щодо забезпечення економічної самостійності України.
Міністерство, використовуючи економічні методи, будує свою діяльність за принципами розмежування функцій державного управління та безпосереднього господарювання, що здійснюється підприємствами, установами й організаціями.
Мінпром України у своїй діяльності керується Конституцією України, постановами Верховної Ради України, указами й розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням. У межах своєї компетенції Міністерство організує виконання актів законодавства України і здійснює систематичний контроль за їх виконанням.
Міністерство узагальнює практику застосування законодавства з питань, що входять до його компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України.
Мінпром України відповідно до покладених на нього завдань:
а/ розробляє разом з відповідними міністерствами і відомствами України заходи для поглиблення економічної реформи, сприяє розвиткові товарних ринків, фінансовій санації підприємств;
б/ готує пропозиції про застосування економічних важелів
стимулювання роботи галузей, сприяє розробці й виконанню програм економічного і соціального розвитку підприємств, установ і організацій, бере участь у розробці та реалізації проектів їх приватизації;
в/ здійснює розміщення централізованих капіталовкладень по головних виконавцях цільових програм і найважливіших нових виробничих та інфраструктурних об'єктах;
г/ готує пропозиції про розміщення нових виробництв і ліквідацію застарілих підприємств, координує та узгоджує вирішення цих питань з відповідними державними органами та органами місцевого й регіонального самоврядування;
Головними задачами Міністерства промисловості України є забезпечення всілякого розвитку галузей промисловості, що знаходяться в його веденні, високих темпів розвитку виробництва і зростання продуктивності праці на основі науково-технічного прогресу, з метою найбільш повного задоволення потреб народного господарства, населення у всіх видах продукції; виконання завдань державного плану і забезпечення суворого дотримання державної дисципліни; забезпечення при мінімальних витратах суспільної праці виробництва високоякісної продукції, підвищення ефективності виробництва, поліпшення використання основних фондів, трудових, матеріальних і фінансових ресурсів; проведення в конкретній галузі промисловості єдиної технічної політики, впровадження новітніх досягнень науки, техніки, передового досвіду і забезпечення високих техніко-економічних показників виробництва; раціональне використання капітальних вкладень і підвищення їх ефективності; впровадження наукової організації труда і управління; забезпечення об'єднань, підприємств, установ і організацій системи міністерства кваліфікованими кадрами і правильне їх використання; створення безпечних умов труда на виробництві; поліпшення житлових і культурно-побутових умов робітників .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Зміст управління промисловістю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок