Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ НА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ РЕЖИМІВ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ КРАЇНАХ

ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ НА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ РЕЖИМІВ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ КРАЇНАХ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ НА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ РЕЖИМІВ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ КРАЇНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,87 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 32:008+321.7
Сорока С. В.
ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ НА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ РЕЖИМІВ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ КРАЇНАХ
У статті аналізуються особливості та відмінності політичних культур у посттоталітарних країнах. Відзначається вплив на сучасну політичну культуру цих країн таких факторів, як наявність елементів тоталітарних та авторитарних культур, особливості національної культури, вплив інших культур та характер суспільно-політичної та економічної ситуації у державі. Автор прослідковує залежність типу політичного режиму та особливостей його функціонування від характеру посттоталітарної політичної культури у державах.
Ключові слова: політична культура, політичний режим, посттоталітарні країни, особливості, держава, Радянський Союз, демократія, участь, громадяни.
В статье анализируются особенности и отличия политических культур в посттоталитарных странах. Отмечается влияние на современную политическую культуру этих стран таких факторов, как наличие элементов тоталитарных и авторитарных культур, особенности национальной культуры, влияние других культур и характер общественно-политической и экономической ситуации в государстве. Автор отслеживает зависимость типа политического режима и особенностей его функционирования от характера посттоталитарной политической культуры в государствах.
Ключевые слова: политическая культура, политический режим, посттоталитарные страны, особенности, государство, Советский Союз, демократия, участие, граждане.
In article features and differences of political cultures in the posttotalitarian countries are analyzed. Influence on modern political cultures of such factors as presence of elements of totalitarian and authoritative cultures, national culture, influence of other cultures and character of a political and economic situation in the state is marked. The author traces dependence such as a political mode and its functioning from character of posttotalitarian political culture in the states.
Key words: political culture, political regime, posttotalitarian countries, peculiarities, state, Soviet Union, democracy, participation, citizens.
Політичний режим у державі залежить не лише від співвідношення політичних сил у суспільстві, політичних відносин, засобів і методів реалізації влади, стосунків між державною владою та суспільством, а й значною мірою від стану політичної культури як загальнонаціонального лідера та правлячої еліти, так і населення в цілому. Характерний для суспільства тип політичної культури сприяє утвердженню певного політичного режиму, підтримує стабільне його функціонування. Режим, який суперечить усталеним нормам і цінностям політичної культури населення, не може ефективно функціонувати та здійснювати політичну владу в даному суспільстві.
Розглядаючи стан наукової розробки проблеми впливу політичної культури на формування та функціонування політичного режиму, слід відзначити, що вона є недостатньо розробле- ною. Деякі її аспекти досліджуються в контексті вивчення політичної культури суспільства (Д. Гудименко, Дж. Хан, В. Веденєєв, М. Бирюков, В. Сергєєв, С. Широбоков), характеру політичних режимів перехідних суспільств (О. Романюк, Д. Растоу, В. Карбалевич, В. Полохало), ціннісних орієнтацій суспільства (В. Лапкін, В. Пантін, К. Башкірова) та інших наукових проблем [1]. Особливістю політологічних досліджень пов'язаних з політичною культурою та політичними режимами є те, що вони переважно торкаються теми формування політичної культури під впливом існуючого політичного режиму, політичної системи та суспільно-політичних відносин, аніж навпаки.
Політичну культуру можна визначити як частину загальнонаціональної культури країни, що відбиває рівень політичної свідомості, політичні цінності, створені у процесі історичного розвитку, традиційні прихильності в політичній сфері життя суспільства, що представляють основу для прийняття або неприйняття у суспільній думці тих або інших політичних концепцій, політичних рішень влади, а також поведінку суб'єктів політичного процесу та їх ставлення до елементів політичної системи, до політичного процесу в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ НА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ РЕЖИМІВ У ПОСТТОТАЛІТАРНИХ КРАЇНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок