Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Генезис і становлення Організації з безпеки і співробітництва в Європі від конференції до організації.

Генезис і становлення Організації з безпеки і співробітництва в Європі від конференції до організації.

Назва:
Генезис і становлення Організації з безпеки і співробітництва в Європі від конференції до організації.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Генезис і становлення Організації з безпеки і співробітництва в Європі від конференції до організації.
Організація з безпеки і співробітництва в Європі є однією з найбільш прогресивних і демократичних міжнародних регіональних організацій, яка покликана зміцнити міжнародний мир, забезпечити безпеку, спокій і правопорядок не тільки на європейському континенті, але й у всьому світі. ОБСЄ є єдиною міжнародною організацією, яка створена на підставі Гельсінського Заключного Акту(1975р.) і не зареєстрована в Статуті ООН. Однак, дана організація залишається єдиною після ООН міжнародною організацією, яка завдяки своїм превенціям підтримує мир, безпеку і співробітництво у всому світі.
Ключові слова: НБСЄ, рівноправне співробітництво, мирне співіснування, Гельсінський Заключний Акт, правило консенсусу, “liberum veto”, Декларація принципів Заключного Акту, ” холодна війна” , “розрядка”, ОБСЄ, колективна безпека, імплементація, “міжкоаліційний мирний договір”.
З моменту заснування Організації Об’єднаних Націй та прийняття Статуту цієї універсальної міжнародної організації не існувало документу, який би мав настільки величезне значення як Заключний Акт Наради з безпеки і співробітництва в Європі, підписаний більш ніж двадцять п’ять років тому 1 серпня 1975 року в Гельсінкі керівниками 33 європейських держав, а також США і Канади [13,с.3].
Необхідність скликання загальноєвропейської Наради була продиктована певними об’єктивними факторами. При цьому, проблема забезпечення миру та стабільності на континенті мала першочергове значення. Війни в Європі, як відомо, стали загальнонародною бідою. Тільки за останні три століття збройні конфлікти виникали більш ніж 170 разів [10,с.10]. Підраховано, що у війнах XVII ст. в Європі загинуло три мільйони людей, у війнах ХVIII ст. -понад п’ять мільйонів, у війнах XIX ст. -майже шість мільйонів людей. В XX ст. перша світова війна забрала близько десяти, а друга-понад п’ятдесят мільйонів людських життів [8,с.21]. Слід відзначити і те, що як перша, так і друга світові війни почалися саме в Європі. На сьогоднішній день у цьому регіоні функціонує одне з найбільших військових формувань по забезпеченню миру і безпеки - НАТО. Крім того, тут зосереджені величезні контингенти збройних сил і могутній арсенал зброї,зокрема, і ядерної.
Ідея створення організації загальноєвропейської колективної безпеки була обумовлена не тільки рішучістю народів не допустити повторення минулого, перш за все війни в Європі, а й значними успіхами національно-визвольних рухів у боротьбі за свою незалежність, бажанням прогресивних кіл громадськості ліквідувати напруженість у міжнародних відносинах між деякими країнами і тим самим, покласти край “холодній війні”.
Нарада з безпеки і співробітництва в Європі започаткувала новий етап у розвитку і поглибленні релаксації міжнародної напруженості. Нарада була скликана в результаті ініціативи країн постсоціалістичної співдружності, яка була підтримана країнами Європи, в першу чергу Францією, а також США і Канадою [13,с.5].
Участь двох вищевказаних держав у Нараді обумовлена суто європейськими справами. По-перше, не можна не враховувати той вклад, який внесли ці країни в загальну боротьбу проти гітлерівської агресії, взагалі, і безпосередньо на європейському континенті. По-друге, на чотири великі держави ( зокрема і на США) покладена особлива відповідальність за післявоєнне врегулювання в Європі, що відображено в цілому ряді актів, зокрема, в Потсдамських угодах 1945 року. По-третє, значну роль тут відіграли ті політичні реалії,які склалися в сучасній Європі. США і Канада є членами НАТО і на території Європи дислокуються великі контингенти їхніх збройних сил. Тому, не має необхідності доводити важливість об’єднання всіх без виключення членів військових формувань зобов’язаннями по забезпеченню безпеки і в першу чергу по незастосуванню сили і мирному вирішенні спорів [8,с.28].
Скликання загальноєвропейської Наради стало безпрецедентною подією у всій історії Європи, яка має величезне міжнародне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Генезис і становлення Організації з безпеки і співробітництва в Європі від конференції до організації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок