Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Угорський політичний діяч Імре Надь – його біографія

Угорський політичний діяч Імре Надь – його біографія

Назва:
Угорський політичний діяч Імре Надь – його біографія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Угорський політичний діяч Імре Надь – його біографія


План


1. Загальна біографія
НАДЬ, ІМРЕ(Nagy, Imre) (1896–1958), прем'єр-міністр Угорщини. Народився 7 червня 1896 у Капошваре в селянській родині. В роки Першої світової війни служив в австро-угорській армії, потрапив у російський полон. Брав участь у більшовицькій революції і Громадянській війні. Після війни повернувся в Угорщину, але в 1928 був змушений бігти в СРСР, де залишався до 1944. Настання Червоної армії дозволило йому повернутися в Угорщину. У 1944–1945 Надь – міністр землеробства тимчасового уряду, у 1947 – член політбюро компартії, у наступні роки – міністр заготівель. Виступав проти примусової колективізації, у 1949–1951 був виведений зі складу політбюро, однак відновлений в уряді після публічного покаяння. У 1953 Надь став прем'єр-міністром і приступив до здійснення програми реформ, однак у 1955 був відсторонений від влади.
Про особистість Імре Надя, що очолив уряд Угорщини під час повстання 1956 року, ходили неймовірні слухи. Говорили, що в 1918-м він брав участь у розстрілі царської родини в Єкатеринбурзі, що в тридцятих він був агентом НКВД, а в післявоєнне угорське керівництво ввійшов як «людину Берії», говорили, що до самого кінця він залишався членом КПРС і громадянином Радянського Союзу. Достовірної інформації про нього було так мало, що в 1989 році Грос, генсек ВСРП, звернувся до Горбачова з проханням передати з архівів КДБ у Будапешт матеріали про Надя. Копії документів разом із секретною запискою Крючкова були доставлені «угорським товаришам» і розглянуті на пленумі ЦК. Здивовані керівники угорських комуністів вислухали доповідь Гроса і по його ж пропозиції ухвалили нічого з почутого гласності не віддавати. Рішення про майбутню повній реабілітації Надя на той час уже прийняли. Першої опублікувала записку Крючкова італійська «Стампа» у лютому 1993-го.
Імре Надь у роки громадянської війни дійсно був у Росії. До березня 1918-го він з австро-угорськими військовополоненими містився в таборі недалеко від Верхнеудинська (Улан-Уде). Потім вступив у Червону гвардію, став членом ВКП(б), воював на Байкалу. Там у вересні його загін був роззброєний чехословаками. Так що участь у розстрілі царської родини в липні 1918 року приймав інший Надь. А от із НКВД він і правда співробітничав. 17 січня 1933 року Імре (Володимир) Йосипович Надь став агентом — інформатором під ім'ям «Володя». Судячи з характеристик, «Володя» умів знаходити підхід до людей, виявляв ініціативу, працював безкорисливо, тобто матеріальної винагороди не одержував. Серед документів, переданих у 1989 році в Угорщину, були списки арештованих по доносах Надя і довідка з Центрального архіву КДБ про подальшу долю цих людей. Близько 15 чоловік загинули, деякі вижили після таборів. Згодом усіх реабілітували.
У березні 1938-го Надя заарештували. Через чотири дні його звільнили «виходячи з оперативних розумінь». Усе це час він жив у Москві, працював у Міжнародному аграрному інституті. На батьківщину Імре Надь повернувся в 1944 році.
Досвід і знання, отримані в інституті, придалися йому при проведенні післявоєнної аграрної реформи в Угорщині. Він займав високі посади, один час був головою парламенту, його думка цінували в Москві. У 1953-м Берія, Маленков і Молотів рекомендували Надя на посаду прем'єр-міністра. Узагалі ж, післявоєнні роки пройшли у внутріпартійній гризні, де хто програв ризикував волею, а іноді і життям. Так, у 1951 році був арештований і присуджений до довічного висновку Янош Кадар. Записку з пропозицією заарештувати Кадара підписав разом з іншими і Надь, у той час завсектором ЦК. Не раз позбавляли посад і самого Надя. У 1955 році він був не тільки знятий з посади глави уряду, але виключений з партії.
4 липня 1953 Імре Надь представився в Будапешті свіжоспеченим прем'єр-міністром і оголосив про свою програму реформ. Вона передбачала, крім усього іншого, скасування заходів проти куркулів, а також щедрий поділ земельних наділів, уповільнення колективізації, лібералізацію духовного життя і релігійну толерантність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Угорський політичний діяч Імре Надь – його біографія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок