Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Регулювання науково-технічного прогресу та інноваційна політика держави

Загрузка...

Регулювання науково-технічного прогресу та інноваційна політика держави

Назва:
Регулювання науково-технічного прогресу та інноваційна політика держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Регулювання науково-технічного прогресу та інноваційна політика держави
1. Сутність державної науково-технічної політики
Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та зміни і доповнення до інших законодавчих актів, які мають забезпечити впровадження цього закону в життя, дають гарантії функціонування науки як сфери діяльності.
Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічних розробках.
Розвиток науки і техніки є визначальним чинником прогресу суспільства, підвищення добробуту його членів. Цим зумовлена потреба державної підтримки науки як джерела економічного зростання і складової національної культури та освіти. Цілеспрямована політика у забезпеченні використання досягнень вітчизняної та світової науки і техніки дає змогу повніше задовольняти соціальні, економічні, культурні та інші потреби суспільства.
Закон закладає засади переходу від базового до переважно цільового фінансування науки, чітко розмежовує функції Президента, Кабінету Міністрів, парламенту та інших структур у забезпеченні життєдіяльності науки.
На законодавчому рівні закріплено норму фінансування наукової та науково-технічної діяльності цивільного призначення.
Науково-технічна політика визначає основні цілі, форми та методи діяльності держави у науково-технічній сфері. Науково-технічна діяльність охоплює фундаментальні й прикладні наукові дослідження, а також доведення її результатів до стадії практичного використання. Держава покликана створювати сучасну інфраструктуру науки і готувати науково-технічні кадри, надавати державне фінансування та пріоритетне матеріально-технічне забезпечення фундаментальних досліджень, довготермінових державних науково-технічних програм, підтримку пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки. Держава також веде статистику у науково-технічній сфері, забезпечує створення ринку науково-технічної продукції, оцінює науково-технічний рівень досліджень, нових технологій і техніки, провадить експертизу науково-технічних проектів, налагоджує науково-технічне співробітництво з іншими державами.
Головні принципи державної науково-технічної політики:
демократизація та децентралізація управління у сфері науки і техніки;
врахування вимог екологічної безпеки;
підтримка (першочергова) науково-технічних робіт, що забезпечують вирішення найважливіших проблем розвитку України шляхом відбору науково-технічних пріоритетів;
збалансованість розвитку фундаментальних і прикладних досліджень;
підтримка конкуренції і підприємництва у науково-технічній сфері;
створення і розвиток ринку науково-технічної продукції;
участь науково-технічної громадськості у формуванні та реалізації державної науково-технічної політики.
Функції з реалізації державної науково-технічної політики виконують органи державного управління і недержавні структури, які в сукупності можна розділити на п'ять рівнів:
I рівень - Верховна Рада України;
II рівень - Кабінет Міністрів України;
III рівень - міністерства, відомства та інші центральні органи управління;
IV рівень - місцеві органи державної влади і управління;
V рівень - організації, установи та підприємства, що беруть участь у провадженні науково-технічної політики.
Верховна Рада України визначає головні цілі, напрями та правові основи діяльності у науково-технічній сфері, обсяги бюджетного фінансування наукових досліджень, відрахувань бюджетних коштів до Державного фонду фундаментальних досліджень. Державного інноваційного фонду та розміри державного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів для забезпечення науково-технічної діяльності; затверджує пріоритетні напрями розвитку науки і техніки, перелік національних програм та обсяги фінансування кожної з них; створює систему кредитно-фінансових, податкових та митних регуляторів у науково-технічній політиці.
Кабінет Міністрів України веде розподіл коштів бюджету, призначених для фінансування наукових досліджень, використання Державного інноваційного фонду та інших державних фондів, організовує розробки національних та державних науково-технічних програм, створює механізм їхньої реалізації; контролює організацію, координацію і виконання робіт щодо створення сучасної інфраструктури науково-технічної діяльності, визначає порядок формування і використання для цього позабюджетних фондів, розробляє економічні, правові та організаційні механізми стимулювання НТП, укладає міжнародні угоди у сфері науково-технічного співробітництва.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Регулювання науково-технічного прогресу та інноваційна політика держави

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок