Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Сільські, селищні, міські ради – органи місцевого самоврядування

Загрузка...

Сільські, селищні, міські ради – органи місцевого самоврядування

Назва:
Сільські, селищні, міські ради – органи місцевого самоврядування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,37 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
1. ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ, ФУНКЦІЇ І ЗАГАЛЬНА КОМПЕТЕНЦІЯ МІСЦЕВИХ РАД НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

Порядок формування Рад

Ради народних депутатів формуються з депутатів, обраних відповідно до Закону України “Про вибори депутатів місцевих Рад народних депутатів України”.

Рада вважається правомочною за умови обрання не менш як трьох чвертей депутатів від встановленої Радою попереднього скликання кількості депутатських мандатів.

Строк повноважень Рад – п’ять років.

Функції Ради

Ради народних депутатів у межах своєї компетенції самостійно вирішують усі питання місцевого значення, виходячи з інтересів громадян, які проживають на їх території, та державних інтересів, проводять у життя рішення вищестоящих органів державної влади, забезпечують додержання законності і правопорядку.

Ради забезпечують комплексний соціально-економічний розвиток на своїй території, та державних інтересів, проводять у життя рішення вищестоящих органів державної влади, забезпечують додержання законності і правопорядку.

Ради забезпечують комплексний соціально-економічний розвиток на своїй території, здійснюють керівництво підприємствами (об’єднаннями), організаціями і установами, які є їх комунальною власністю.

Інші (не передбачені законами України) функції здійснюються Радами виключно на основі угод з іншим державними органами та органами місцевого самоврядування за умови додержання законних прав підприємств (об’єднань), організацій, установ і громадян.

Загальна компетенція Рад

Ради народних депутатів є правомочними розглядати і вирішувати будь-які питання, віднесені законодавством України до відання місцевого самоврядування, а також утворюваних ними органів.

Ради утворюють свої виконавчі, розпорядчі та інші органи, самостійно встановлюють структуру, штати, затверджують фонд і умови оплати праці їх працівників відповідно до чинного законодавства.

Ради мають право утворювати і реорганізовувати утворені ними територіальні та між територіальні, галузеві і міжгалузеві органи управління, встановлювати їх компетенцію відповідно до законодавства України.

Рішення Рад, їх виконавчих і розпорядчих органів, прийняті в межах своєї компетенції, є обов’язковими для виконання відповідно нижчестоящими Радами, їх виконавчими і розпорядчими органами. всіма розташованими на території Ради підприємствами, організаціями і установами, кооперативними та іншими громадськими організаціями, їх органами, а також посадовими особами і громадянами. Рішення Ради не повинні суперечити Конституції України і чинним законам.

Рада має право порушувати питання перед нижчестоящою Радою про скасування прийнятого нею рішення. Нижчестояща Рада у місячний строк розглядає цю пропозицію на сесії. Прийняте нею рішення є остаточним, якщо воно не суперечить чинному законодавству.

Рада та їх виконавчі комітети є юридичними особами, мають гербову печатку і кутовий штамп за зразком, який затверджується Президією Верховної Ради України, рахунки в установах банків.

Повноваження в галузі бюджету і фінансів

Сільська, селищна, міська Рада народних депутатів:

1) самостійно розробляє і затверджує бюджет, при необхідності вносить до нього зміни; розподіляє бюджетні кошти по статтях видатків, затверджує звіт про виконання бюджету;

2) встановлює місцеві податки, збори і мита в межах, визначених законом, а також тарифи по оплаті побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, якщо ці тарифи не встановлені вищестоящими органами влади і управління;

3) організує через державну податкову інспекцію стягнення податків, зборів, надходження інших фінансових коштів, передбачених законом;

4) вносить пропозиції і дає згоду на заміну платежів підприємств, організацій і установ у бюджет передачею в розпорядження Ради певної продукції, матеріалів, виконанням робіт або наданням послуг;

5) фінансує виконання підприємствами, які не входять до складу місцевого господарства, на договірній основі місцевих замовлень на виробництво продовольчих і непродовольчих товарів, надання послуг населенню, а також пов’язаних з будівництвом та реконструкцією об’єктів соціальної і виробничої інфраструктури;

6) може одержувати кошти з інших бюджетів у вигляді дотацій, субвенцій або субсидій, які мають цільовий характер або спрямовані на збалансування бюджету, виходячи з нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя;

7) здійснює з бюджету фінансування витрат на утримання належних раді організацій і закладів народної освіти, культури, охорони здоров’я, соціального забезпечення, фізкультури і спорту, свого апарату, а також витрат, пов’язаних з розвитком житлово-комунального господарства, благоустрою і побутового обслуговування населення, збільшенням виробництва товарів народного споживання, проведенням природоохоронних заходів та заходів щодо зміцнення охорони громадського порядку;
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Сільські, селищні, міські ради – органи місцевого самоврядування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок