Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Маркетингові складові формування політичного іміджу

Маркетингові складові формування політичного іміджу

Назва:
Маркетингові складові формування політичного іміджу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Маркетингові складові формування політичного іміджу


На сучасному етапі розвитку суспільства найактуальнішими і найпроблематичнішими є питання у сфері політики. Процес становлення в Україні демократичної політичної системи є динамічним і водночас складним. Особлива роль у процесі демократизації суспільства  належить політичному лідеру, у суспільстві поступово формується уявлення про притаманний йому стиль владної діяльності, тобто манеру приймати рішення, способи, механізми організації виконання цих рішень, врешті, його поведінку. Політичний лідер за допомогою реклами намагається привернути увагу виборців, запевняючи, що саме він здатен поліпшити їх життя.
Політична реклама різниться від комерційної тільки одним - товаром, що рекламується, є людина. При цьому, як і у звичайній рекламі, в рекламі політичній на перший план виходять не за-гальні характеристики об'єкта, а його переваги для конкретних виборців. Наприклад, російський дослідник С. Лисовський пропонує поширити на політичну рекламу відоме визначення А. Деймана: „Реклама - це оплачуване єдиноспрямовуване та неособисте звернення, яке здійснюється через засоби масової інформації та інші види зв'язку, що агітує на користь товару, марки фірми, підприємства, кандидата, уряду" [1]. Політична партія має чітко підкреслювати те, як ідеї її лідера поліпшать життя пересічних громадян. В цьому аспекті, проблема влади цілком аналогічна проблемі продажу товару.
Так само аналогічною є й методологія створення іміджу полі-тика. Недарма, починаючи з 50-х років XX ст., американці вва-жають, що вони «продають» своїх майбутніх президентів, ство-рюючи політикам бажаний імідж. І справді, уже в 1933-1934 pp. з'явилася перша професійна іміджева фірма Вайтекера і Вакстера, яка забезпечувала перемогу республіканців протягом наступ-них двадцяти років. Не випадково американський іміджмейкер Р. Прайс писав, що "аудиторія реагує йде на імідж, а не на людину". Іншими словами, іміджеві методики можна вважати одним з найважливіших і найбільш дієвих засобів у сучасній практиці політичної самоорганізації суспільства.
В працях відомого автора Почепцова Г. можна зустріти ствердженя, що для створення відповідного іміджу зарубіжні політтехнологи використовують рекомендації фахівця з маркетингу К. Ларсона, який пропонує, за аналогією з економічною сферою, схему політичного позіціювання на основі таких принципів: "бути найпершим", "бути найкращим", "бути найменш дорогим", демонструвати "чим ми не є", враховувати особливості різних вікових груп виборців [3, с. 175-190].
На нашу думку, основна засада політичної кампанії полягає в тому, що іміджмейкери самі виступають як тво-рці необхідних політику подій та рекламують заздалегідь пере-дбачені позитивні результати цих подій.
Перед спеціалістами в галузі політичної реклами стоять такі завдання:*
з'ясувати, чого саме бажає громадськість від лідера та його партії;*
забезпечити бажані позитивні особистісні характеристики лі-дера з допомогою відбору та посилення тих, які він уже має;*
навчити лідера мистецтву спілкування з аудиторією, тобто навчити його азів акторського мистецтва: добрий політик сьогодні той, хто вміє «подати себе» з екрана те-левізора, знає, як примусити людей усміхнутись чи зажуритись;*
наблизити лідера до мас, показавши, як багато важить для нього сім'я, як він займається спортом, як ставиться до своєї кіш-ки чи свого собаки, яке в нього хобі тощо.
Сучасне телебачення дає можливість лідерам спілкуватися з електоратом віч-на-віч. На жаль, це виявилося не під силу бага-тьом політикам. Відтак для збільшення ефективності політичної реклами спеціалісти радять провести її кваліфіковане позиціювання за та-кими напрямками:
I. Створення достатньо привабливої особистісної ха-рактеристики політика, щоб відрізнити його від інших;
II. Пристосування особистості політичного діяча до загальних уявлень про лідера, наголошування на його харизматичних особливостях ;
III. Побудова стратегії комунікативної поведінки полі-тика, зокрема по візуальному каналу, з тим, щоб він на телеекрані або на фото виглядав ліпше, ніж це є в реальному житті (був мо-лодшим, гарнішим, інтелігентнішим тощо);
ІV.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Маркетингові складові формування політичного іміджу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок