Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Соціальний діалог та трипартизм: тенденції та перспективи розвитку

Соціальний діалог та трипартизм: тенденції та перспективи розвитку

Назва:
Соціальний діалог та трипартизм: тенденції та перспективи розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,25 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 321:[316.354:351/354:331.07]
ГРОМАДСЬКА Н.А., Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
Соціальний діалог та трипартизм: тенденції та перспективи розвитку
Стаття присвячена проблемі осмислення ролі соціального діалогу та трипартизму в соціальній політиці держави. Автор при висвітленні даної проблеми спирається на міжнародний досвід, досліджує можливості і перешкоди щодо ефективного розвитку соціального діалогу та трипартизму в Україні.
The article is dedicated to a problem of understanding of a role of social dialogue and tripartism in social policy of the state. The author at presentation of the given problem based on the international experience, studies opportunities and obstacles concerning effective development of social dialogue and tripartism in Ukraine.
Сучасний соціально-економічний стан України передбачає необхідність гармонізації інтересів різних соціальних груп та державних органів цивілізованим, безконфліктним шляхом, що повинна забезпечити ефективна державна соціальна політика.
Вирішення питань соціальної політики не повинно залишатися прерогативою тільки органів влади, необхідно здійснювати консультації з представниками різних верств суспільства.
У соціально-політичному просторі за участю держави формується інститут соціального діалогу. Ідеї тристороннього співробітництва (трипартизму), що виникли у світовій практиці, стають актуальними в соціальній політиці України.
Враховуючи актуальність вказаних проблем та перспективність практичного застосування соціального діалогу і трипартизму, доцільно простежити тенденції та перспективи їх розвитку. Для цього необхідно визначити місце і роль соціального діалогу та трипартизму в соціальній політиці держави, дослідити перешкоди щодо ефективного формування вказаних інституцій.
Принцип трипартизму став головною передумовою успішної діяльності Міжнародної організації праці (МОП), яка була створена у 1919 році. Від моменту заснування перед МОП постало завдання сприяти співпраці між урядами, роботодавцями та працівниками задля досягнення соціальної справедливості шляхом вирішення проблем у сфері праці на міжнародному рівні з метою встановлення "всеохоплюючого і стабільного миру" [1, с. 3].
Один з аргументів, висунутих на користь прийняття міжнародних трудових норм та зазначених у Статуті МОП, мав політичний характер і підкреслював важливість зміцнення соціального миру в промислово розвинутих країнах з метою попередження суспільних потрясінь. Політично прозорливі засновники МОП підтримали реформістські намагання трудівників, щоб відгородити їх від комуністичної пропаганди, яка все ширше розповсюджувалася в Європі після Жовтневої революції 1917 року в Росії.
Твердження про те, що загальний та міцний мир може бути встановлений лише на основі соціальної справедливості, були уточнені у Декларації про цілі і завдання МОП, ухваленої на Філадельфійській конференції у 1944 році. І сьогодні, в епоху глобалізації, вони звучать доречно, як ніколи, та залишаються ідеологічним фундаментом МОП [2].
Трипартизм знайшов відображення також у структурі МОП. Ця організація завжди була унікальним форумом, на якому уряди та соціальні партнери держав-членів можуть вільно і відкрито обговорювати свою національну політику та практику. Кожна держава-член має право послати на Міжнародну конференцію праці чотирьох делегатів: двох від уряду та по одному від працівників і роботодавців, які можуть виступати та голосувати незалежно один від одного. Філа-дельфійська Декларація 1944 року стверджує важливість та доречність методів, що базуються на „постійних і узгоджених міжнародних зусиллях, коли представники працівників та роботодавців мають однаковий статус з представниками уряду, можуть брати участь в обговоренні і прийнятті демократичних рішень з метою сприяння загальному добробуту" [1, с. 5].
МОП заохочує трипартизм і в межах держав-членів, сприяючи соціальному діалогу між профспілками та роботодавцями, які беруть участь у розробці соціально-економічної політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Соціальний діалог та трипартизм: тенденції та перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок