Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Ліберизація суспільно-політичного життя України та її згортання в 60-х роках ХХ ст.

Ліберизація суспільно-політичного життя України та її згортання в 60-х роках ХХ ст.

Назва:
Ліберизація суспільно-політичного життя України та її згортання в 60-х роках ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,53 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Ліберизація суспільно-політичного життя України
та її згортання в 60-х роках ХХ ст.”


ПЛАН
Вступ
1. Суспільно-економічний лад в другій половині 50 – початку 60-их рр.
2. Національно-державний устрій та суспільно-політичне життя в умовах ліберизації життя
3. Згортання ліберизації суспільно-політичного життя України в другій половині 60-х років
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Після смерті Сталіна (1953 р., 5 березня) і засудження методів його керівництва на ХХ з’їзді КПРС М.С.Хрущовим настав період певної лібералізації системи і спроб її реформування.
Сталін був стрижнем тоталітарної системи. Тому його смерть 5 березня 1953 p. поклала початок визволенню народів Союзу РСР, у тому числі й України, від жорстокого режиму культу особи Сталіна. Це явище одержало назву десталінізації. Воно було голов-ним змістом розвитку держави і права України, як і інших республік СРСР, приблизно протягом десятиріччя.
Перші ознаки десталінізації позначилися незабаром після сме-рті Сталіна. Вже червневий пленум ЦК КПРС у 1953 p. проголосив курс на відбудову внутріпартійної демократії, усунення зловживань законністю. Пленум ЦК Компартії України, що проходив 29-30 липня 1953 p., цілком погодився з рішеннями червневого пле-нуму ЦК КПРС.
Процес десталінізації набрав силу після XX з'їзду КПРС (лю-тий 1956 p.), на якому за доповіддю першого секретаря ЦК партії М.Хрущова було прийнято постанову про культ особи і подолання його наслідків. Становище країни та народу вимагало радикальних змін. На XX з'їзді вперше на весь голос було сказано правду про лихо народу і партії. Сподівання на щасливе майбутнє, в якому не буде беззаконня, сваволі, сталінських концтаборів, сподівання на те, що повага до людини, праці і до прав особистості стане не лише гучним гаслом, а й повсякденною реальністю, — є основними штрихами до зображення тієї об'єктивної реальності, в якій здійс-нювались поступове звільнення від тоталітарного минулого, утверд-ження нових цінностей і нового типу соціальної організації.
Через чотири місяці після з'їзду — 30 червня 1956 р.— ЦК КПРС прийняв постанову "Про подолання культу особи та його наслідків", де висловлювалася рішучість держави і партії продовжу-вати боротьбу проти культу особи, тобто викривати і усувати нега-тивні наслідки цього режиму. Викриття культу особи Сталіна — найбільш грандіозна подія в житті радянського суспільства в період, що вивчається, яка за своїм значенням далеко виходить за межі цього періоду. Вона вплинула на весь наступний розвиток радян-ського суспільства і держави, а також на подальший хід світо-вої історії.
1. Суспільно-економічний лад
в другій половині 50 – початку 60-их рр.
Значною мірою залікувавши рани війни, відновив-ши народне господарство, радянські люди створили необхідні умо-ви для подальшого руху вперед у масштабах, які перевершували довоєнні. Підтвердивши правильність розвитку радянської еконо-міки на шляху соціалізму, XX з'їзд КПРС намітив програму ство-рення єдиного народно-господарського комплексу, який би охоп-лював усі ланки суспільного виробництва, розподілу і обміну на території усієї країни. Умовами успішного виконання цієї програми були безперервний технічний прогрес, швидке зростання продук-тивності праці, подальший розвиток усіх галузей промисловості, підвищення матеріального і культурного рівня радянського народу. Передбачалося, що виконання цієї програми стане великим кроком уперед на шляху розв'язання головного економічного завдання СРСР — в історично стислий строк наздогнати і перегнати най-більш розвинуті країни по виробництву продукції на душу населен-ня. 50-ті роки, особливо період після 1956 p., виявилися найрезуль-тативнішими в розвитку народного господарства за весь час існу-вання радянської влади. Проявилося прагнення змінити пріоритети економічного розвитку. Більше уваги звертається на галузі, пов'я-зані зі сферою споживання, задоволенням насущних потреб люди-ни. Щоб збільшити хлібні запаси у країні, майже 1 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Ліберизація суспільно-політичного життя України та її згортання в 60-х роках ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок