Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОЇ МЕДІА- СИСТЕМИ У КОНТИНЕНТАЛЬНІЙ ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОЇ МЕДІА- СИСТЕМИ У КОНТИНЕНТАЛЬНІЙ ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОЇ МЕДІА- СИСТЕМИ У КОНТИНЕНТАЛЬНІЙ ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,86 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 32.019.51 (4)
Багмет М.О., Палагнюк Ю.В.
ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОЇ МЕДІА- СИСТЕМИ У КОНТИНЕНТАЛЬНІЙ ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
У статті аналізується функціонування сучасної медіа-системи в Європі на основі західних наукових джерел. Характеризується розвиток медіа-системи в Європі з «моно медіа-системи» в країнах регіону у ХХ столітті до становлення «дуальної медіа-системи» на сучасному етапі. На основі порівняння функціонування громадських засобів масової інформації в «дуальній медіа-системі» країн континентальної Європи та Великої Британії за ознаками незалежності управління та фінансування робиться висновок про перспективи її функціонування та розвитку в умовах сучасної світової фінансової кризи.
Ключові слова: медіа-система, моно медіа-система, дуальна медіа-система, громадські медіа, приватні медіа, континентальна Європа, Велика Британія, Європейський Союз.
В статье анализируется функционирование современной медиа-системы в Европе на основе западных научных источников. Характеризируется развитие медиа- системы в Европе из «моно медиа-системы» в странах региона в ХХ столетии к становлению «дуальной медиа-системы» на современном этапе. На основе сравнения функционирования общественных средств массовой информации в «дуальной медиа- системе» стран континентальной Европы и Великой Британии по показателям независимости в управлении и финансировании делается вывод о перспективах их функционирования и развития в условиях современного мирового финансового кризиса.
Ключевые слова: медиа-система, моно медиа-система, дуальная медиа-система, общественные средства массовой информации, мас-медиа в частной собственности, континентальная Европа, Великая Британия, Европейский Союз.
The functioning of the contemporary media system in Europe in analyzed in this article based on the Western literature sources. The development ofthe media system in Europe from the «mono media system» in the countries of the region in the 20th century to the growth of the «dual media system» in the contemporary stage of development is characterized. After the comparison made about the functioning of the public media in the «dual media system» in the countries of the continental Europe and the Great Britain according to the indicators of the independence of management and financing the conclusion is reached about the perspective of its functioning and development under contemporary world financial crisis.
Key words: media system, mono media system, dual media system, public media, private media, continental Europe, the Great Britain, the European Union.
Функціонування сучасної медіа-системи в Європі характеризується її розвитком з «моно медіа- системи» у ХХ столітті до становлення і розвитку «дуальної медіа-системи» на сучасному етапі. Така сучасна європейська медіа-система, хоча і має певні розбіжності серед країн-членів Європейського Союзу, визначає співіснування приватних та громадських засобів масової інформації на одному медіа-ринку. Громадські медіа вважаються одним із індикаторів демократичності медіа-системи та складовою незалежності засобів масової інформації. Зазвичай вони описуються дослідниками як справжні незалежні медіа, які служать людям радше ніж політичним силам, а тому їх функціонування важливе у демократичному суспільстві. Так, Амстердамський протокол Європейського Союзу 1997 р. зазначає, що «система громадських медіа у країнах-членах ЄС має пряме відношення до демократичних, соціальних та культурних потреб кожного суспільства та до потреби збереження плюралізму засобів масової інформації» [17, с. 78].
Метою даної статті є характеристика сучасної медіа-системи в країнах Європейського Союзу на основі західних наукових джерел через аналіз особливостей її функціонування в країнах континентальної Європи та Великій Британії. Предметом дослідження виступають громадські засоби масової інформації в сучасній «дуальній медіа-системі» Європи та їх порівняння за ознаками незалежності управління та фінансування в умовах сучасної світової фінансової кризи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОЇ МЕДІА- СИСТЕМИ У КОНТИНЕНТАЛЬНІЙ ЄВРОПІ ТА ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок