Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Фашизм в Італії

Фашизм в Італії

Назва:
Фашизм в Італії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,26 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План
1. Поняття слова „Фашизм”.
2. Передумови виникнення фашизму в Італії.
3. Беніто Мусоліні та його уряд.
Використана література.


Саме слово "фашизм" традиційно асоціюється з Німеччиною 1933 - 1945 років. Це пов'язано з типово радянською точкою зору, яка бачить в режимах Гітлера і Муссоліні єдину силу, що є реакцією крупної буржуазії на переможний хід комуністичної ідеології. У режимах Гітлера і Муссоліні дійсно є багато загального. Втім, в 1935 році, коли VII конгрес Комінтерну сформулював цю тезу, між цими режимами було менше загального, ніж між радянським і німецьким режимами, що, до речі, визнавав і Гітлер.
З другого боку, італійський фашизм став першим досвідом влади "партії нового типу" некомуністичної спрямованості, і в цьому значенні дійсно з'явився попередником нацизму.
Тому фашизм в строгому значенні слова є перш за все явище італійське. Слово має латинське походження: fascii - щільно зв'язані пучки лозин зі вставленими в них топірцями, які носили охоронці римських посадовців - ліктори. Спочатку ліктори виконували поліцейські функції - фасції використовувалися для розгону натовпу, пізніше це стало традицією - ліктори з фасціями стали символом влади і могутності Риму.
Використовування цього латинського слова характерне для Італії взагалі і для Муссоліні зокрема. Довгий час після падіння Імперії на Заході 476р. римські державні традиції зберігалися в Європі і особливо - в Італії, де папський Рим вважав себе прямим наступником Риму імперського. Саме тому протягом багатьох сторіч Італія, навіть позбавлена державної єдності, залишалася одним з центрів європейського політичного життя. Лише до XVIII століття Італія сходить з авансцени політичної історії, хоча залишається одним з центрів культурного життя Європи. Італія стає європейськими задвірками і об'єктом територіальних захоплень з боку Франції і Австрії. Спочатку революційна Франція, головним представником якої в Італії був "генерал Буонапарте", направо і наліво чинить в Італії дочірні республіки з невимовними "античними" назвами (Цизальпінськая, Партенопейськая і т.д.), потім той же генерал, що підвищив себе в чині до імператора Наполеона на місці тих же республік створює королівства, а після поразки його Австрія надовго захоплює майже всю Північну Італію (Ломбардію і Венецію), решта областей Апеннін залишається роздробленими і фактично залежними від тих же Австрії і Франції ж. Лише в другій половині XIX століття блискучому політику єдиної незалежної області Півночі - королівства Пьемонт - маркізу Камілло Бендзо Кавуру вдалося на хвилі неминучого націоналізму, народженого промисловою революцією посиленого відчуттям національного приниження італійців, шляхом складної дипломатії і воєн об'єднати Італію в єдину державу під владою пьемонтської королівської династії (60 - 70 роки XIX століття - період Рісорджіменто).
Відзначимо, що країни, де друга фаза модернізації почалася порівняно пізно, ближчі до кінця XIX століття, і створення індустріального суспільства носило вибуховий характер, стуляючись за часом з електричною революцією, природно, будучи позбавлені механізмів захисту від небезпек масовості, в набагато більшому ступені до неї схильні. У Англії і Америці, наприклад, ряд обставин їх історичної долі зменшував небезпечні наслідки утворення масового суспільства. Стійка індивідуалістична традиція, в якій людина цінна сам по собі, а не як член колективу-общини (для появи такої традиції з моменту виникнення індустріального суспільства повинне пройти якийсь час, в країнах з пізньою індустріалізацією - Росія, Німеччина і Італія - ці традиції виникнути не встигли). Капіталістична промисловість, що рано з'явилася, служила підставою цього індивідуалізму. Підприємницька і трудова етика забезпечувала нормальне функціонування капіталістичних відносин в економіці (елементарна довіра бізнесменів один до одного). Безперервна демократична традиція існувала в Англії з 1688, а в Америці з 178 років без серйозних потрясінь, що зокрема забезпечувало пошану населення до закону і легітимна підстава влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Фашизм в Італії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок