Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> СУЧАСНА ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ НА КОРЕЙСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ

СУЧАСНА ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ НА КОРЕЙСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ

Назва:
СУЧАСНА ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ НА КОРЕЙСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,36 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 327
Погорєлова І.С.
СУЧАСНА ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ НА КОРЕЙСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ
Мета статті - аналіз політичного курсу офіційної Росії щодо КНДР і Республіки Кореї, її впливу на ці держави та ролі у вирішенні проблем півострова. Російсько-корейські відносини мають складний і неоднозначний характер, що впливає на формування безпеки і економічний розвиток країн регіону.
Ключові слова: політика, політичний курс, Азіатсько-Тихоокеанський регіон, Республіка Корея, Російська Федерація, міжнародні відносини, партнерство, дипломатія.
Цель статьи - анализ политического курса официальной России, что касается КНДР и Республики Кореи, ее влияния на эти государства и роль в решении проблем полуострова. Российско-корейские отношения имеют сложный и неоднозначный характер, что влияет на формирование безопасности и экономическое развитие стран региона.
Ключевые слова: политика, политический курс, Азиатско-Тихоокеанский регион, Республика Корея, Российская Федерация, международные отношения, партнерство, дипломатия.
The goal of the article is to analyze the political course to official Russia towards the KPDR and the Republic of Korea, its influence on the stated countries and the role in solving problems of the peninsular. Russia and Korean relationship has a complex and complicated character which influence the forming of the countries security and economic development.
Key words: politics, political direction, Asial-Pasific region, Republic of Korea, Russian Federation, international relations, partnership, diplomacy.
Російська Федерація (РФ) є азіатською державою, яка зацікавлена у розвитку конструктивних відносин з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР), зокрема і з Корейським півостровом. Регіон перед Росією відкриває нові ринки, до того ж, АТР - один з провідних центрів світового розвитку. Можливо, саме тут в ХХІ ст. розвиватимуться події, від яких залежатиме глобальна система міжнародних відносин. До того ж РФ, як одна з ключових держав регіону, може вплинути на вирішення важливих проблем, зокрема корейської, яка багато років залишається у фокусі міжнародної уваги і є дестабілізуючим фактором для АТР.
Розкриттю теми сприяло використання досліджень російських, корейських і американських науковців, в яких аналізується корейська політика Росії [1]. Разом з тим, російські автори не завжди об'єктивно висвітлюють політику РФ щодо півострова. Роботи американських дослідників з даного питання носять здебільшого оглядовий характер, у багатьох з них наголошується, що спочатку політика РФ щодо півострова носила прозахідний характер, а надалі вона стала збалансованішою.
Москва неодноразово заявляла про намір продовжувати лінію на інтеграцію в цей регіон.
Так, у Концепції зовнішньої політики РФ (2008 р.) було вказано, що для Росії зростаюче значення має АТР, що обумовлено зацікавленістю у використанні його можливостей при реалізації програм підйому Сибіру і Далекого Сходу [2]. Збереження напруженості на півострові (через розробку Корейською Народною Демократичною Республікою (КНДР) ядерної зброї і проблему розділеного народу) перешкоджає досягненню даних політичних та економічних цілей РФ. У зв'язку з цим у Концепції підкреслено, що зусилля зосереджуватимуться на діяльній участі Росії у пошуках політичного вирішення ядерної проблеми півострова, на підтримці відносин з КНДР і Республікою Корея (РК), на заохоченні діалогу між державами, зміцненні безпеки у регіоні [2].
Не лише РФ прагне активізуватися на корейському напрямі. Півострів є одним з центрів перетину інтересів великих держав, що зацікавлені в зміцненні своїх позицій у регіоні. Відомий російський дослідник А. Торкунов пояснює, що Росія, як сусід Корейського півострова, зобов'язана бути залучена до розв'язання корейських проблем [3, с. 45]. О. Жебін вказує, що Росія не ставила завдання добитися пануючих позицій на півострові, але вона зацікавлена у тому, щоб цей район не опинився під переважаючим впливом іншої держави [4].
90-ті роки ХХ ст. характеризувалися становленням нової системи міжнародних відносин навколо Корейського півострова, в якій Росія втратила свої позиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СУЧАСНА ПОЛІТИКА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ НА КОРЕЙСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок