Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Україна - ЄЕП. Чого очікувати ?

Україна - ЄЕП. Чого очікувати ?

Назва:
Україна - ЄЕП. Чого очікувати ?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,10 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 339.9 (477)
Вузька О.П., Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
Україна - ЄЕП. Чого очікувати ?
У статті визначається відповідність положень Угоди про формування Єдиного економічного простору Конституції та законодавству України. Підкреслюється єдність східного та західного вектора розвитку економіки України.
The article determines the correspondence of To Constitution and of Ukraine. It shows the community the east and the west directions of transformation of Ukraine economy.
Глибинні причини дезінтеграційних процесів, що відбувались і в значній мірі продовжують відбуватись на пострадянському просторі, є, в першу чергу, наслідком нераціонального формування міжреспубліканських зв'язків, які за часів радянської планової економічної системи не завжди створювалися з урахуванням економічної доцільності. В період становлення ринкової моделі економік країн СНД це призвело до руйнівних наслідків, масштаби яких свідчать про необгрунтованість сподівань окремих політичних і економічних кіл на автоматичний прискорений розвиток реінтеграційних процесів у найближчому майбутньому. Однією з головних причин зазначеного можна вважати різке підвищення раніше штучно занижених цін на сировину та енергоносії, яке в ринкових умовах функціонування економік зробило нераціональною значну частину традиційних товаропотоків, посилило відцентрові процеси в пострадянських країнах та активізувало суб'єктами господарювання пошук нових торговельних партнерів за межами кордонів колишнього Радянського Союзу.
Структурна незбалансованість економічних систем країн СНД, особливо колишніх периферійних республік, об'єктивно звужує можливості розвитку інтеграційних процесів між ними, посилює тенденцію відновлення економічних зв'язків з промисловим центром, представленим переважно Росією. Це, з одного боку, породжує сподівання на автоматизм у процесі відновлення обсягів економічних зв'язків між колишніми радянськими республіками, проте з іншого, наштовхується на антиімперські настрої молодих суверенних держав, провокує загальне ускладнення розвитку реінтеграційних процесів у рамках СНД.
Небажання окремих політичних кіл рахуватися з об' єктивним характером глибинних причин дезінтеграції, нерозуміння того, що розвиток взаємовигідного співробітництва лежить переважно в площині економіки, а не політики, спроби нав' язування створення наддержавних структур, часто всупереч положенням національного законодавства, для встановлення обов' язкових для всіх правил поведінки вже на перших етапах інтеграції - все це не стільки прискорює, скільки стримує відновлення господарських зв'язків.
Спроби зловживання залежністю партнерів та їх зацікавленістю у збереженні традиційних відносин, прояви економічного і політичного тиску, намагання перекласти тягар власних, і не тільки економічних, проблем на плечі сусідів за рахунок впровадження винятків з режиму вільної торгівлі, дискримінаційного митно- тарифного режиму, введення кількісних обмежень на експортно-імпортні операції було і залишається вагомою перешкодою на шляху реінтеграції країн СНД.
Стає очевидним, що бажання прискореного відновлення традиційних економічних зв'язків у колишніх масштабах не має підгрунтя, оскільки значна частина товаропотоків не може бути відновлена з причин економічного характеру.
В суспільстві визріла думка, що розвиток реінтеграційних процесів у рамках СНД потребує пошуку балансу взаємних інтересів, а не відстоювання односторонніх переваг і спекуляції на реально існуючих проблемах з метою вирішення не стільки економічних, скільки політичних проблем. Відхід від такої практики стає першочерговою умовою створення на пострадянському просторі спільного промислового комплексу, що базується на засадах врахування інтересів кожного учасника.
Політика України періоду незалежності в сфері зовнішньоекономічної політики характеризувалась відсутністю чітко визначених стратегічних пріоритетів розвитку, цілеспрямованих зусиль по реформуванню економіки, підвищенню її конкурентоспроможності внаслідок акцентування уваги переважно на поточних проблемах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Україна - ЄЕП. Чого очікувати ?

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок