Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Лобізм в політиці.

Лобізм в політиці.

Назва:
Лобізм в політиці.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Лобізм в політиці.


Актуальністю даного дослідження є умови – виклики, які склалися у сучасному світі. Хоча першою передумовою потрібно виділити необґрунтовану дискредитацію поняття явища і процесу лобізму. Подруге малодосліджуваність такого явища, як європейський лобізм, зокрема виокремлення його, як позитивних та негативних явищ. По-третє відсутність в державі України стратегії по різних рівнях лобіювання: внутрішнього, регіонального, глобального. На нашу думку саме така “дорожня карта” по лобіській діяльності дасть змогу політичній еліті сформулювати, саме за допомогою процедури представництва українських інтересів, певний механізм реалізації основних стратегічних завдань і конкретних тактичних кроків:
- внутрішній лобізм (вироблення чіткої законодавчої бази по виведенні з тіні лобіських груп, які представляють Фінансово-промислові групи.
- міжнародний лобізм (регіональний) – сформувати і конкретизувати свою діяльність у рамках економіко-політичної структури “Карпатський Єврорегіон”. Це дасть змогу сформувати коло потенційних провайдерів України в Євро-Атлантичних структурах. Накреслити чіткі пріоритети по формуванню іміджу регіонального лідера у рамках ГУАМ і продовження “Боржомських ініціатив”. Дані кроки дадуть змогу зреалізувати конкретні економічні кроки: вступ СОТ (через співпрацю з країнами, які є вже членами цієї організації Грузія, Молдова). Розробити спільну енергетичну доктрину, яка була б альтернативною до російської.
Тому дані передумови зумовлюють актуальність даного дослідження яке буде ґрунтуватися на порівняльному аналізі явища лобізму у різних політичних системах (внутрішній лобізм), і міжнародний лобізм (регіональний, глобальний).
Поняття лобізму обов’язково ототожнюється з з діяльністю лобіських груп в конгресі США, а чомусь відкидається і не розглядається поняття лобізму на теренах Європи, як і внутрішнаціональний лобізм, так і процес лобіювання в політичних структурах Європейської спільноти. Але існує певний теоретичний доробок, який хоч не систематично але стосується процесу лобіювання. А саме: цим питанням займалися фахівці парламентарі з Німеччини – Вальфган Бьорисзен, який розглянув питання лобізму (загального) у німецькому Бундестазі, Олександр Гриневич, який займався феноменом російського суперлобізму, П.Шляхтун український науковець, який займається теоретичною частиною Євгенія Тихимірова вітчизняний теоретик; які займалися лобізмом і міжнародними PR.
Новизною даного дослідження є спроба систематизувати всі напрацювання і викристалізувати конкретні рівні процесу лобіювання. Методом порівняння зуміти викристалізувати негативи для України процесу інституціоналізації явища лобізм.
Перш за все потрібно чітко накреслити теоретичні рамки лобізму, його специфічні риси, методи реалізації, види і підвиди лобізму.
Термін лобізм походить від від англійського слова “lobby”, що означає, кулуари передпокій. Політичного відтінку цей у 19 ст. Саме в кулуарах відбувався негативний процес, коли міністри вислуховували простих виборців, фактично відбувався процес купівлі голосів за гроші.
Наприкінці 19 ст. відбувається деперсоналізація даного процесу, а саме відстоювання інтересів починає набирати рис інституціоналізації, зокрема переосмислення такими науковцями, як Н.Смелзер Д.Уілсон А.Бентлі, поняття групи інтересів, групи тиску.
Вище перелічені соціологи виокремлюють і теоретично обґрунтовують такі поняття, як “групи інтересів”, “групи тиску”. Так А.Бентлі у праці “Процес керування” увів в науковий обіг поняття “групи інтересів”. До них він відносить організовані групи людей, що мають певні цілі та висувають конкретні вимоги перед політичною владою. А Бентлі пропонував розглядати суспільство: “як сукупність різних груп інтересів причому кількість груп обмежується лише одним показником, інтересами заради, яких вони діють” [10;ст..21].
Інший соціолог Д.Уілсон називає причини, для чого люди об’єднюються в групи тиску на ураз: гетерогенність суспільств, слабкість партій і партійних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Лобізм в політиці.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок