Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Конструювання змісту: вплив на новини

Конструювання змісту: вплив на новини

Назва:
Конструювання змісту: вплив на новини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Як створюють новини? Які чинники впливають на вибір об'єкта, що перебуватиме у центрі уваги, і формують зміст інформації, якою ми користуємося у процесі демократичного ухвалення рішень? У цьому розділі ми зупинимося на двох варіантах відповіді на зазначені питання. Спочатку ми розглянемо звичайні методи та прийоми, що їх застосовують для аналізу чинників, які впливають на зміст інформації, поширюваної через ЗМІ, а згодом окреслимо п'ять рівнів потенційного впливу.

Традиційні методи досліджень впливу на ЗМІ

Якою мірою засоби масової інформації беруть участь у формуванні тих повідомлень, які вони поширюють? Згідно з теорією пасивного передавання, ЗМІ є нейтральним "дзеркалом дійсності", яке просто "об'єктивно" і "неупереджено" відбиває надану йому інформацію. Враховуючи селективну природу процесу добору і "виробництва" новин, ця теорія істотною мірою себе здискредитувала. Інші теорії відводять засобам масової інформації в процесі формування змісту новин роль "активного учасника". При цьому вважають, що соціальна реальність формується внаслідок дії численних чинників. Хоча практично всі дослідники засобів масової інформації, як ті, що додержуються ліберальних поглядів, так і прихильники "критичного" підходу, визнають, що на зміст інформації, поширюваної через ЗМІ, впливає чимало чинників, їхні погляди на характер цих чинників і рівень їх впливу істотно різняться.

Як показано у Розділі 1, згідно з класичною концепцією ліберального плюралізму, ЗМІ не залежать від жодних інституційних джерел та органів влади і здатні відігравати роль незалежного "сторожового пса". Суспільство контролює їх за допомоги ринкового механізму, системи законодавчого регулювання, системи нормативів. Важливу роль при цьому відіграють власні професійні уявлення журналістів про соціальну відповідальність. Як автономна система, ЗМІ відкриті для різних поглядів і певною мірою відбивають пануючі у суспільстві переконання. Консервативне крило плюралістичної традиції розглядає засоби масової інформації як одну з інституцій влади, що входять до складу плюралістичної еліти та мають цинічні і не обов'язково опозиційні погляди щодо інших інституцій влади, таких, як уряд чи бізнес. З точки зору плюралістичної концепції на зміст новин впливають як пануючі в суспільстві погляди, так і упередження газетярів. Система працює, хоча окремі її учасники не завжди усвідомлюють свою професійну відповідальність. Таким чином, концепція ліберального плюралізму при аналізі впливів на зміст новин приділяє надто мало уваги структурним чинникам і водночас переоцінює вплив окремих індивідів. Згідно з цією концепцію якщо деякі погляди не знаходять свого відбиття у новинах, то це означає, що вони або не належать до домінуючих у суспільстві і, отже, не варті уваги, або є просто результатом окремих збоїв у системі.

Головна критика концепції упередженого змісту новин в 80-ті роки йшла з боку правого ліберального крила. Вона стосувалася насамперед "ліволіберального ухилу" та "опозиційної культури" частини журналістів. Ця критика залишається актуальною і сьогодні, особливо із зростанням впливу ринкового лібералізму і його перетворенням на панівну ідеологію (див. Розділ 1). Деякі вчені дійшли висновку, що на спосіб подання новин істотно впливають особисті риси і політичні погляди журналістів (Lіchter, Rothman and Lіchter, 1986). Проте ці теорії є об'єктом уїдливої критики, оскільки засадовими стосовно їх є дещо абсурдні припущення, наприклад, що журналісти мають схожі політичні погляди, що вони здатні особисто контролювати зміст новин, що вони користуються своїм впливом, аби висловити власні погляди всупереч своїм професійним обов'язкам (Epsteіn, 1974; Gans, 1985). Дослідження інших авторів дали протилежні результати. Наприклад, у серії грунтовних досліджень, виконаних наприкінці 70-х - на початку 80-х років, вивчали наслідки впливу комплексу професійних організаційних та структурних чинників на результати журналістської праці. Цими дослідженнями було встановлено, що особисті і політичні переконання журналістів практично не впливають на зміст новин (Tuchman, 1978; Gans, 1980; Fіshman, 1980). Мірою того, як фокус уваги аналітиків пересувався з впливу окремих індивідів на структурний вплив інформаційних систем, прихильники критичного підходу почали розглядати ЗМІ не просто як засіб підтримки домінуючих поглядів, але й як важливий засіб досягнення і збереження соціальної згоди на існування пануючого порядку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Конструювання змісту: вплив на новини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок