Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Моніторинг загроз національній безпеці як складова забезпечення стабільності в суспільстві

Моніторинг загроз національній безпеці як складова забезпечення стабільності в суспільстві

Назва:
Моніторинг загроз національній безпеці як складова забезпечення стабільності в суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,28 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 323
Булан А.П., Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Моніторинг загроз національній безпеці як складова забезпечення стабільності в суспільстві
У статті розглядаються підходи до визначення основних складових моніторингу загроз національній безпеці в умовах трансформації українського суспільства, здійснено спробу показати критичні показники меж стабільності у різних сферах суспільного життя.
The article examines the ways of defining main components of monitoring of the threats to the national security conditioned by the changes transforming Ukrainian society; it's also an attempt to demonstrate the critical showings of the stability limits in different spheres of social life.
Динамічність розвитку міжнародних відносин та геополітичні зміни - розширення НАТО, активні кроки США по закріпленню свого домінуючого становища у світі, посилення економічного суперництва між США і ЄС, високі темпи зростання впливу Китаю на ситуацію в Азії, зростаючий розрив між найбагатшими і найбіднішими країнами, прискорення глобалізаційних процесів - супроводжуються, з одного боку, низкою викликів і загроз, які пов'язані передусім із актуалізацією міжнародного тероризму та організованої злочинності, регіональних і етнічних конфліктів, неконтрольованої міграції, екологічних проблем, розповсюдженням зброї масового знищення тощо, а з іншого - обумовлюють необхідність концентрації зусиль міжнародної спільноти на виробленні та застосуванні ефективних механізмів щодо запобігання та локалізації цих універсальних загроз.
Світова спільнота вступила в постіндустріальний період свого розвитку, коли національні економіки поступово стали втрачати можливість саморозвитку і почали інтегруватися в єдиний загальнопланетний організм з універсальною системою регулювання. Ринок, в цьому зв'язку, набув вселенського характеру, визна-чальним фактором якого є рівень суспільної продуктивності праці. В результаті її неоднорідності країни розділились на швидко прогресуючі та відсталі. У взаємовідносинах між ними сформувався механізм з переважно деформованим взаємозв'язком, що забезпечує переміщення всіх можливих видів ресурсів від одних до інших. Відбувається жорстка стратифікація країн, розділених на дуже багаті і надзвичайно бідні. В умовах, що склалися, виключається можливість самостійного (конкурентного) розвитку окремих країн, де економіка, ресурси, історія та інші цінності стають загальносвітовим надбанням, розпорядником яких переважно виступають транснаціональні корпорації (концентрують та володіють близько 50% всього сукупного виробничого і продуктивного потенціалу планети).
За таких умов характерно проявляються цивілізаційні проблеми, які на даний час репрезентовані найбільш напруженими подіями та процесами, що відбуваються на Близькому Сході, в т.ч. з періодично виникаючими конфліктами. На думку фахівців, вони стають одними із основних чинників, оскільки цивілізаційним особливостям належить відіграти визначальну роль в трансформації загальнопланетарної обстановки, особливо в умовах тісного взаємозв'язку з економічною, ресурсною та іншими активностями, коли відмінності в розумінні існуючих тут явищ в структурі цілей і пріоритетів досить часто набувають вирішального характеру.
Попри невисокий рівень інтеграції України в світові економічні політичні та інформаційні процеси, а також міжнародні і європейські структури, вплив зовнішньополітичного чинника на національну безпеку нашої держави посилюється. Відповідно змінюється і характер загроз національній безпеці, виникає необхідність теоретичного обґрунтування та практичного втілення нових форм її забезпечення.
Україні потрібна ефективна цивілізована система національної безпеки, що ґрунтувалась би на визнанні примату загальнолюдських цінностей і прав особи, органічному узгодженні з ними базових інтересів Української держави. Її побудова вимагає ґрунтовного аналізу теоретичних проблем безпеки, синтезу конкретних форм і методів її забезпечення, узагальнення та засвоєння досвіду функціонування систем безпеки розвинутих країн світу і міжнародних систем колективної безпеки, розробки наукової концепції національної безпеки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Моніторинг загроз національній безпеці як складова забезпечення стабільності в суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок