Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Фінансова діяльність політичних партій

Фінансова діяльність політичних партій

Назва:
Фінансова діяльність політичних партій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,98 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Політичні партії виконують важливі функції в політичній системі будь-якої держави. Вони суттєво впливають на політичний про-цес, на формування органів державної влади і взагалі на розвиток суспільства. Тому надзвичайно важливим є питання фінансування політичних партій.
Проблема партійних фінансів відноситься до числа найбільш за-критих у сучасній теорії політичної науки та політичній практиці. У демократичних країнах світу запровадження системи державного фінансування партій сприяло значною мірою відкриттю завіси над партійними бюджетами. Разом із тим постійні повідомлення в різноманітних засобах масової інформації про наявність таємних рахунків, з яких фінансувались окремі види партійної діяльності, про добровільні внески від юридичних та фізичних осіб як "подяка" за отримання "вигідних" проектів, що часто межували з прихова-ною корупцією, тощо, свідчать про далеко ще не повну прозорість системи партійних фінансів. Більше того, практика доводить, що число осіб, які реально володіють інформацією про стан партійних фінансів, насправді є досить незначним і вони не поспішають оп-рилюднювати достовірну інформацію.
Поява політичних партій як суспільного явища імпліцитно де-термінувала розвиток паргології, спрямованої на вивчення як самого інституту, так і його структурних елементів, функцій та широкого спектру похідних. Домінуючою тезою раніше проведе-них і поточних досліджень є твердження, що політична партія є індикатором і водночас вельми потужним інструментом грома-дянського суспільства. За цього сама вона є продуктом демокра-тизації, а воднораз справляє безпосередній вплив на розвиток демократичного політичного ладу. Одночасно дослідники вказу-ють на цілу низку залежностей, які можуть формуватися між ор-ганізаційною структурою, системою функціонування політичної партії, з одного боку, і характером внутрішньої та зовнішньої її діяльності.
Система фінансування політичних партій включає в себе дві го-ловні складові — джерела надходжені, до партійного бюджету і основні статті та напрямки видатків. Ми зосереджуємо свою го-ловну увагу на джерелах формування партійного бюджету.
На сьогодні фінансова діяльність українських політичних партій
регулюється законами "Про політичні партії", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із запровадженням державного фінансування політичних партій в Україні", "Про ви-бори Президента", "Про вибори народних депутатів", "Про вибо-ри депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим", "Про вибори депутатів місцевих та сільських, селищних, міських голів" та постановою Центральної виборчої комісії від 10 січня 2001 ро-ку № 37 "Порядок обліку надходження та використання коштів ви-борчих фондів політичних партій, виборчих блоків політичних партій, кандидатів у народні депутати України та звітності із цих питань". Відповідно до діючого законодавства легальними дже-релами партійного доходу виступають: членські внески, доб-ровільні пожертвування фізичних і юридичних осіб (з чіткою забо-роною отримувати будь-які кошти від іноземних громадян, підприємств та держав, а також підприємств державної та кому-нальної власності, анонімних осіб і т. п.), державне фінансування, прибутки від розповсюдженняпартійних видань, продажу партійної символіки тош.о.
Одним із головних джерел доходів політичних партій у розвину-тих країнах Європи є членські внески. На відміну від інших країн в Україні склалася дещо інша ситуація. Так, протягом березня-квітня 2003 року група дослідників провела інтерв'ювання лідерів політичних партій на центральному рівні та у Львівській і До-нецькій областях. Загалом було опитано 22 лідери обласних партійних організацій та 12 — центрального рівня. Опитування було поширене на політичні партії, що брали участь у парла-ментських виборах 2002 року, — як тих, що пройшли до парла-менту, так і тих, що опинилися поза Верховною Радою: КПУ, СПУ, АПУ, СДПУ(о), "Команди озимого покоління", Партії зелених Ук-раїни, Партії "Демократичний союз", "Батьківщини", НРУ, УНП, ПРП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фінансова діяльність політичних партій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок