Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ПРИНЦИПИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ

ПРИНЦИПИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ПРИНЦИПИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,02 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 321.01(477)
Музиченко Г.В.
ПРИНЦИПИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ
У статті розглядаються основні принципи й механізми здійснення влади в демократичних політичних системах як науково-методична основа для побудови нової моделі влади для сучасної України.
Ключові слова: влада, державна влада, розподіл влади, моделі влади, принципи здійснення влади, механізми здійснення влади, система стримувань та противаг, регіоналізм, федералізм, децентралізація.
В статье рассматриваются основные принципы и механизмы осуществления власти в демократических политических системах как научно-методическая основа для построения новой модели власти для современной Украины.
Ключевые слова: власть, государственная власть, разделение властей, модели власти, принципы реализации власти, механизмы реализации власти, система сдержек и противовесов, регионализм, федерализм, децентрализация.
The main principles and techniques of power to democratic political systems as the scientific and methodological basis for build a new model of power for modern Ukraine are considered in this article.
Key words: power, state power, separation of powers, models of power, principles of power configuration, mechanisms of power realization, checks and balances, regionalism, federalism, decentralization.
Питання здійснення влади в умовах сучасних держав є одною з актуальних проблем політичної теорії та практики, оскільки кожен день дає все нові та нові підстави для усвідомлення того, що влада не здатна забезпечити в суспільстві злагоду та добробут. Управлінські системи потребують нових механізмів, а останні мають ґрунтуватися на серйозних наукових дослідженнях.
Запропонована ще в Новий час, дана теорія розподілу влад була та залишається основою концепції демократичної побудови системи влади в сучасних державах та підґрунтям механізму здійснення влади в сучасних політичних системах демократичного спрямування. Однак, використовують її дещо вузько, оскільки застосовують лише у горизонтальному вимірі - для розподілу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову. Але в сучасному світі державна влада не є єдиною інстанцією влади в суспільстві, тому дія теорії Ш.-Л. Монтеск'є має бути поширена на всю систему влади та отримати вертикальний вимір, де владу необхідно розподіляти між державною владою та місцевим самоврядуванням.
Дана стаття має на меті проаналізувати ті здобутки політичної теорії, що стосуються розробки науково-методичних підвалин здійснення влади в сучасних державах. Зазначимо, що дане питання постійно перебуває в колі інтересів суспільствознавців і на даний момент охоплює множину наукових праць та досліджень. Зокрема, такі автори, як Н. Нижник, В. Кравченко, М. Пітцик, М. Столяров, А. Бусигіна та ін. неодноразово зверталися до тих чи інших аспектів функціонування влади в сучасних державах. Однак, на сьогодні перед українською політичною практикою постала нагальна проблема розробки науково обґрунтованого механізму здійснення влади в сучасних умовах. Тому постає питання про необхідність повернутися до основ функціонування влади, принципів та відомих політичній практиці механізмів її здійснення.
Відомо, що першим чинником, який суттєво впливає на модель здійснення влади в сучасних демократичних суспільствах є форма адміністративно - територіального устрою. При аналізі горизонтальних владних стосунків у державі традиційно оперують у/к/ф-типологією, згідно з якою систему, де сувереном вважається центральний уряд, називають «унітарною». Систему, де суверенами визнаються місцеві уряди, називають «конфедеративною», а систему, де ні центральний, ні місцевий уряд не наділені верховною владою, називають «федеративною».
За умов унітаризму, поділ влади між різними інстанціями влади в державі проходить по лінії центральна влада - органи місцевого самоврядування та може набувати різних форм. Найбільш поширеними виявляються англійська та європейська системи влади, які різняться одна від іншою ступенем самостійності самоврядних громад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ТА МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В СУЧАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок