Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Холодна війна та її наслідки

Холодна війна та її наслідки

Назва:
Холодна війна та її наслідки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Холодна війна та її наслідки.


План
1. Причини та етапи війни.
2. Доктрина Трумена.
3. План Маршала та його наслідки.
4. Створення військово-політичних блоків.


Як ви пам’ятаєте, процесс взиволення країн проходив з півночі на південь. Розпочався він в країнах Азії і завершився в країнах Африки. Головні етапи:
1) крах мандатної системи на Близькому Сході;
У 1943 році була проголошена незалежність Сирії та Лівану, у 1946 році здобуває незалежність Трансіорданія, у 1948 році на території Палестини було проголошено утворення держави Ізраїлю.
Серед країн Азії у 1945 році незалежніть здобувають Індонезія та В’єтнам, у 1947 році Індія та Пакистан спочатку стають домініонами, а потім проголошують повну незалежність, у 1948 році незалежність здобувають Цейлон та Бірма, а також проголошені дві незалежні держави: Корейська народна демократична республіка (північ) та Республіка Корея (Південь).
У 50-х роках розпочинаються визвольні процеси в Північній Африці: проголошено незалежність Лівії, Марокко, Тунісу, Судану та Гвінеї. І нарешті, у 1960 році 17 африканських країн здобули незалежність. У 1962 році внаслідок збройної боротьби здобуває незалежність Алжир. У 1974 році потерпіла крах португальська колоніальна імперія, незалежність здобувають Ангола, Мозамбік та Гвінея-Бісау. І нарешті, у 1989 році здобуває незалежність Намібія.
В результаті колишні колонії перетворилися з об’єктів в суб’єкти міжнародних відносин.
5. Поява нових засобів ведення війни.
Поява нових засобів ведення війни перш за все пов’язується зі зброєю массового знищення (так звана “зброя групи ABC” Atomic, Biological and Chemical.), і перш за все
Першою країною, що розробила ядерну зброю і використала її були США. У 1949 році ядерною державою стає СРСР. Велика Британія офіційно стає ядерною державою у 1952 році. Франція здобуває ядерну зброю у 1960 році. І нарешті, Китай офіційно визнав себе ядерною державою у 1965 році.
У 1968 році було підписано Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Ініціювали цей договір США та СРСР. Справа у тому, що у 1962 році виникає Карибська криза, коли світ був напередодні ядерної війни між США та СРСР. Пізніше, на порозі ядерної війни світ стояв під час Тайванської кризи. Після цих конфліктів СРСР та США розпочали переговори, і в їх результаті було підписано вищезазначений договір.
Цей договір складається з зобов’язань двох видів держав: ядерних та неядерних.
Ядерні держава зобов’язувались:
1) не передавати ядерну зброю і контроль над нею іншим державам;
2) не допомагати у виробництві або придбанні ядерної зброї
3) надати гарантії безпеки безядерним державам.
Неядерні держави зобов’язалися:
1) не приймати ядерну зброю та контроль над нею;
2) не виробляти та не купувати ядерну зброю;
3) не приймати участь у виробництві ядерної зброї.
Зараз йдуть розмови про кризу нерозповсюдження ядерної зброї. Вона проявляється:
у появі групи держав, які фактично володіють ядерною зброєю;
науковий прогрес призвів до можливості використання ядерної зброї не тільки окремим державами, але й іншими суб’єктами міжнародних відносин.
Першою державою, яка фактично стала ядерною, був Ізраїль (?хто ж перший?). Проте військова стратегія та концепція національної безпеки грунтується на тому, що він офіційно не визнає свого ядерного статусу. Іншими фактично ядерними державами є ПАР, Індія та Пакистан (останні дві мають суттєві протиріччя), Північна Корея.
6. Виникнення ряду регіональних конфліктів, де чітко визначилось протистояння СРСР та США.
Першим конфліктом, що виник після Другої світової війни, стала війна в Індокитаї 1946-1950 років. То була війна Франції проти В’єтнаму, Лаосу та Камбоджі.
Наступним конфліктом стала війна в Кореї 1950-1953 років. В цій війні приймали усать збройні сили двої країн СРСР та США. 38 паралель – то була межа між двома арміями (Півдічна Корея – СРСР, Південна Корея – США). Пізніше на території Корейського півострова було створено дві дежрави – Півдічна (на чолі з Кім Ір Сеном, який мав надію збройним шляхом об’єднати дві країни).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Холодна війна та її наслідки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок