Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Сучасна молодіжна політика в Україні

Сучасна молодіжна політика в Україні

Назва:
Сучасна молодіжна політика в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,64 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сучасна молодіжна політика в Україні


Для цього дослідження були обрані наступні, як на думку авторського колективу, стижневі аспекти такої багатогранної проблеми як молодіжна політика: молодіжна політика сучасних політичних партій України; правові засади молодіжної політики та політика української держави у сфері просвіти підростаючого покоління.
У демократично-організованому суспільстві з вільним і відкритим змаганням різноорієнтованих політичних сил, що відбивають і прагнуть реалізувати певні суспільні інтереси (а утвердження саме такого суспільства задеклароване в україні) є нагальною потребою в здійсненні партіями самостійної молодіжної політики. Зміст останньої визначається, насамперед, функціональною роллю партій у суспільстві.
Реалізація найважливішої функції партій – представництва суспільних інтересів – передбачає спроможність партії відповідним чином уловлювати суспільні настрої, поява яких зумовлена насамперед природною зміною поколінь. Саме для забезпечення належної уваги до специфічних інтересів молодих людей у більшості партій і створені спеціальні молодіжні структури,ефективність діяльності яких залежить як від високого рівня їх самостійності,так і від спроможності впливати на партійну політику через окреме представництво в партійних інституціях.
Як відомо,однією з найважливіших є діяльність партій по підготовці та рекрутуванню кадрів у сферу управління суспільством.
Партії,готуючи майбутніх лідерів,дають їм навички суспільно-політичної діяльності,допомагають в опануванні певним політичним досвідом та авторитетом,надають морально-психологічну підтримку.У реалізації цієї функції також відчутною є роль молодіжних організацій,які виступають своєрідним інститутом адаптації молодих політиків до повноцінної участі в політичному житті.
Зазначимо,що становище молоді на ринку праці,умови для її продуктивної зайнятості,професійної мобільності в першу чергу залежать від динаміки змін в економічному становищі України.За нинішніх умов більше половини молодих людей у віці від 15 до 28 років належать до економічно активного населення,володіють унікальною здатністю-здатністю до продуктивної праці.
Сьогодні молодь на ринку праці вільна у своєму виборі.Це принципово її відрізняє від молоді соціалістичного минулого.У молоді з»явилася можливість вибору.Більш того,ніхто в адміністративному порядку не примушує молодь до суспільно корисної праці.Молода людина має право взагалі не включатися в суспільне виробництво,не працювати.Змінилися погляди молодих людей на поняття престижності цієї чи іншої професії, того чи іншого заняття. І ці погляди не завжди співпадають з об»єктивною суспільною потребою,а тим більш,фактичними можливостями самої молодої людини.На перше місце в цінностях молодих людей виходить високий заробіток на робочому місці.Повага до продуктивної праці серед молоді слабне з кожним днем.Молодь усе більше приваблюють напівлегальні,і навіть нелегальні заробітки.А держава поки що не сприяє у повній мірі створено умов для того,щоб форми одержання цих заробітків не знаходились у протиріччі з етичними вимогами та вимогами закону.
За матеріалами статистичних даних проаналізуємо характеристики молоді,що звільнюється з галузей народного господарства.За даними Мінстату України на 1 січня 1995р.загальна кількість звільнених з народного господарства України становили 227682 чоловіка відносно всього народного господарства країни.При цьому кількість звільненої молоді становила 29913 чоловік (13%,1).Частка звільненої молоді найбільша в промисловості,в торгівлі та громадському харчуванні, у сфері побутового обслуговування насалення.
Хоча потреби в молодій робочій силі як по цих галузях,так і по всіх інших, у 2-3 рази і навіть більше перевищують частку звільнених.Чим це пояснити? Швидше за все тим,що вакансії ,які є в цих галузях,не відповідають потребам молоді,її кваліфікації (вони низькооплачувані,не потребують творчого підходу і т.д.).Складається ситуація,коли незважаючи на збільшення кількості звільнених ,за допомогою у працевлаштуванні звертається лише невелика частина звільнених і кількість вільних робочих
мість і вакансій зростає.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Сучасна молодіжна політика в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок