Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Ухвалення Конституції України як вияв діалектики інтересів різних політичних сил

Ухвалення Конституції України як вияв діалектики інтересів різних політичних сил

Назва:
Ухвалення Конституції України як вияв діалектики інтересів різних політичних сил
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УДК 342.4(477)(091)
СОЛОВЙОВА Ю.О., Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, м. Київ, Україна
Соловйова Юлія Олександрівна- аспірант відділу теоретичних і прикладних проблем політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Ухвалення Конституції України як вияв діалектики інтересів різних політичних сил
У статті досліджується процес прийняття Конституції України через призму інтересів різних політичних сил. Автор акцентує увагу на протиріччях і конфліктах, які виникали між суб'єктами українського політикуму за період незалежності 1990-96 років. Аналізуються причини їх виникнення, тенденції перебігу і вплив на становлення та ефективність функціонування владних структур в Україні.
In clause process of acceptance of the Constitution of Ukraine through a prism of interests of different political forces is investigated. The author brings to a focus to contradictions and conflicts which arose between subjects of a Ukrainian policy for the period of independence 1990 1996. The reasons of occurrence and influence on becoming that efficiency of functioning authority structures in Ukraine are analyzed.
Ухвалення Конституції України 26 червня 1996 року
ознаменувало якісно новий етап становлення сучасної української держави. Хоча нова Конституція була визнана однією з найдосконаліших у Європі, незаперечним фактом було те, що вона стала наслідком компромісу між усіма серйозними політичними силами. Безумовно, величезне значення мало те, що Україна інституювалася як суверенна та незалежна, демократична, соціальна й правова держава. Конституція закріпила основні принципи функціонування цієї держави і громадянського суспільства.
Але Основний Закон залишив нерозв'язаними багато питань, особливо у сфері відносин у трикутнику УРЯД - ПРЕЗИДЕНТ - ПАРЛАМЕНТ. Ці питання мали врегулюватися у подальшому окремими законопроектами ("Про Регламент Верховної Ради", "Про статус Президента", "Про порядок діяльності Кабінету міністрів"), які повинні були не лише докладно розписати конкретні права та обов' язки всіх суб' єктів влади, а й законодавчо закріпити механізм їх взаємодії.
Але потрібні для конкретизації конституційних положень закони не приймалися. Наслідком цього стало наростання інституційних та функціональних протиріч між
основними суб'єктами політичної влади.
Чому ж при всій досконалості Конституції на інституційно-функціональному рівні виникли проблеми? Це ми і спробуємо з' ясувати на основі аналізу процесу, що передував прийняттю Конституції.
Значний внесок у дослідження проблем конституційно-правового розвитку України періоду 1990-96 років зробили сучасні українські історики й правознавці: Мироненко О.М, Орзіх М.П., Кульчицький С.В., Погорілко В.Ф., Бойко О.Д., Кремінь В.Г., Пойченко А.М., Гарань О.В., Пижик А.М, Журавський В.С. та багато інших. Однак науковці майже не торкнулися питань конфліктологічної парадигми процесу ухвалення Основного Закону. Водночас аналізу основних функціональних протиріч присвячені праці безпосередніх учасників політичного процесу: Литвина В.М.: "Україна: досвід і проблеми державотворення. 90-ті роки ХХ століття", "Політична арена України: дійові особи і виконавці", Салія І. "Я повертаюсь", Юхновського І. "Україна - незалежна держава", Гетьмана В.П. "Як приймалася Конституція. Нотатки учасника розробки Основного Закону", тощо.
До 28 червня 1996 року в Україні діяла Конституція УРСР 1978 року, яка у світлі нових політичних реалій потребувала певних змін. Прийняті в Україні закони юридично суперечили чинній Конституції, а це підривало принципи законності. Формування української державності потрібно було здійснювати на міцній конституційній основі.
Перші конституційні дебати розпочалися внаслідок впливу загальносоюзних перетворень у ході серпневих виборів 1990 року до ВР Української РСР. Сам факт цих дебатів засвідчив утрату Компартією України монополії на владу.
У новоствореному законодавчому органі відразу ж виявилося жорстке протистояння комуністичних і демократично налаштованих сил, яке було пов'язане з обранням керівництва ВР.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Ухвалення Конституції України як вияв діалектики інтересів різних політичних сил

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок