Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРАВОВОЇ ПОЛІТИКИ

Загрузка...

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРАВОВОЇ ПОЛІТИКИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРАВОВОЇ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 341(477)
Бідей Олександр Миколайович, старший викладач кафедри конституційного та адміністративного права і процесу Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРАВОВОЇ ПОЛІТИКИ
В даній статті розглядається проблема формування і здійснення правової політики. Акцентується увага на необхідності вироблення нових підходів до формування та здійснення правової політики як самостійної галузі науки.
Ефективність правової політики розглядається в статті як показник життєздатності суспільства, як мірило його можливостей впливати на розвиток суспільних відносин за допомогою юридичних норм.
Дослідження, проведене в рамках даної статті, зробило можливим формулювання автором рекомендацій щодо вдосконалення правової політики та визначення передумов та факторів, які впливають на подальший розвиток правової політики в Україні.
The formation and accomplishment of the law policy was viewed in the article.
The attention was paid to the necessarily of contrivance of a new approach in the formation and realization of the law policy as the independent branch of the science.
Effectiveness of the law policy is viewed in the article as the vitality index of the society, and as the measuring index of this society to have an influence using the legal regulations.
The research that took place in this article has made it possible to formulate author's recommendations about improvements of the law policy. It also made in possible to define the prerequisites and facts that affect
Сьогодні в Україні спостерігається посилення уваги до проблем формування та здійснення правової політики, а також усвідомлення її як окремого виду державної політики. Сучасний етап соціально- економічного і політичного розвитку держави вимагає нових підходів до формування та здійснення правової політики. Саме тому такими необхідними залишаються становлення та розвиток правової політики як самостійної галузі науки.
Проблема ефективності правової політики є складною і суперечливою. Вона стосується усіх сфер суспільного життя, зокрема, правової дійсності в державі. Створення ефективної правової політики стало б однією з головних передумов успішного впровадження правової реформи в Україні, яка спрямована на формування принципово нової правової системи в Україні. Тому важливими стають питання оцінки ефективності здійснення в Україні правової політики.
Метою даного дослідження є теоретико- правовий аналіз проблем ефективності здійснення правової політики та формулювання пропозицій щодо подальшого вдосконалення даного виду політики.
В чому полягає суть ефективності правової політики? Термін "ефект" (від лат. слова effectus) означає виконання, дію; а ефективність тлумачиться як результат, наслідок причин, сил, дій [1, с. 36]. У широкому розумінні, за словами Г. Саймона, діяти ефективно означає використовувати найкоротший спосіб і найдешевші засоби для досягнення бажаних цілей [1, с. 12].
Отже, враховуючи вищевказане, ефективність правової політики можна охарактеризувати як співвідношення між фактичними результатами правової політики і тими цілями, яких намагаються досягти. Якщо такі цілі й такі результати відобразити в однотипних показниках, які можуть бути емпірично виявлені, зафіксовані, обраховані, то ефективність правової політики можна було б відобразити в кількісній формі.
Вирішення проблем ефективності правової політики набуває неабиякої актуальності в наш час, оскільки безпосередньо торкається інтересів усіх громадян України, їх очікувань і сподівань на появу позитивних результатів від здійснюваних в країні реформ у правовій, політичній, економічній, соціально-культурній та інших сферах. Право є найефективнішим способом практичного здійснення політики у всіх сферах державної діяльності [2, с. 12]. Підвищення ролі права відображається не лише в збільшенні кількості прийнятих нормативно - правових актів чи в розширенні сфери правового регулювання, а й у поглибленні якості системи законодавства та правозастосування. Як слушно зауважують С.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРАВОВОЇ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок