Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порядок виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Порядок виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Назва:
Порядок виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,80 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Порядок виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
У відповідності зі ст.23 КК до осіб, що скоїли злочин, можуть застосовуватися наступні основні покарання:
1) позбавлення волі,
2) виправні роботи без позбавлення волі,
3) позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю,
4) штраф,
5) громадський осуд.
До військовослужбовців термінової служби може застосовуватися покарання у виді напрямку в дисциплінарний батальйон.
Позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю може бути призначено судом на термін до п'яти років. При чому таке покарання як основне може бути призначене на строк від 2 до 5 років, а як додаткове - від 1 до 5 років. Це покарання може бути призначене у випадках, коли по характері зроблених винним злочинів за посадою чи при занятті певною діяльністю суд визнає неможливому зберегти за ним право займати певні посади чи займатися певною діяльністю. При призначенні цього покарання в якості додаткового до позбавлення волі воно поширюється на увесь час відбування позбавлення волі і, крім того, на термін, установлений вироком суду, що набрав законної сили. При цьому строк додаткового покарання обчислюється з моменту відбуття основоного покарання, а при призначенні покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю як додаткове до інших основних покарань, а також у разі застосування статті 77 КК (Застосування додаткових покарань у разі звільнення від відбування основного покарання з випробуванням) - з моменту набрання законної сили вироком.
Заборона займати певні посади чи займатися певною діяльністю може мати місце не тільки у випадку зловживань за посадою чи навмисним використанням професійних навичок для здійснення злочину, але й у випадку відсутності достатньої уважності й обачності, у силу чого настають шкідливі наслідки (необережні злочини, наприклад, чи недбалість порушення правил безпеки руху й експлуатації транспорту).
Виконання цього покарання покладається на кримінально-виконавчої інспекцію, а проведення індивідуально-профілактичної роботи за місцем проживання засудженої особи з метою її виправлення та недопущення учинення нею нового злочину - на органи внутрішніх справ.
Виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю включає в себе: облік засуджених осіб; контроль за додержанням вимог вироку суду засудженою особою,
власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (далі - власник підприємства) за місцем роботи засудженої особи, а також органом, що має право анулювати дозвіл на зайняття відповідним видом діяльності, яка заборонена засудженій особі; ужиття заходів щодо припинення порушень вимог вироку суду; винесення подання органу внутрішніх справ щодо здійснення приводу засуджених осіб, які не з'явилися за викликом до кримінально-виконавчої інспекції без поважних причин; організацію початкового розшуку засуджених осіб, місцезнаходження яких невідоме, та надсилання матеріалів до органів внутрішніх справ для оголошення розшуку таких засуджених осіб; здійснення інших заходів, передбачених законом.
Підрозділи кримінально-виконавчої інспекції для виконання покладених на них функцій використовують гербову печатку та штамп, а їх працівники мають право підпису документів, які учиняються під час виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Засуджені виконують обов'язки та користуються всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, визначених законодавством України і встановлених вироком суду.
Строк покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, призначеного як основне покарання, обчислюється з дня набрання вироком законної сили.
Покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, призначеного як додаткове покарання до арешту, обмеження волі або позбавлення волі на певний строк поширюється на весь час відбування основного покарання і, крім цього, на строк, установлений вироком суду, що набрав законної сили.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Порядок виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок