Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Підстави виникнення цивільних прав та обов’язків. Здійснення цивільних прав та виконання цивільних обов’язків

Підстави виникнення цивільних прав та обов’язків. Здійснення цивільних прав та виконання цивільних обов’язків

Назва:
Підстави виникнення цивільних прав та обов’язків. Здійснення цивільних прав та виконання цивільних обов’язків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
1.

Підстави виникнення цивільних прав та обов’язків

2. Здійснення цивільних прав

3. Межі здійснення цивільних прав

4. Виконання цивільних обов’язків

1. Підставами виникнення цивільних прав та обов’язків є юридичні факти.

Юридичні факти- конкретні життєві обставини з якими акти цивільного законодавства України пов’язують виникнення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків, тобто цивільонго правовідношення.

- Стаття 11 Цивільного кодексу України

1. Цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки.

2. Підставами виникнення цивільних прав та обов’язків є:

1). договори та інші правочини;

2). створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності;

3). завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі;

4). інші юридичні факти.

3. Цивільні права та обов’язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства (ст. 177 Сімейного кодексу України: якщо у малолітньої дитини ємайно,батьки управляють ним без спеціального на те повноваження).

4. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов’язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування (ст.ст.61 та 63 Цивільного кодексу України: рішенням органу опіки та піклування встановлюється опіка над малолітньою особою і піклування над неповнолітньою також призначається опікун або піклувальник).

5. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов’язки можуть виникати з рішення суду (ст. 35 Цивільного кодексу України- надання повної цивільної дієздатності особі, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором у разі відсутності згоди батьків (усиновлювачів).

6. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільнх прав та обов’язків може бути настаня або ненастання певної події (ст. 212 Цивільного кодексу України- правочини щодо яких правові наслідки пов’язуються з настанням певної обставини).

Класифікація юридичних фактів

І В залежності від волі суб’єктів:

Дії

Події

Дії

Правомірні

Неправомірні

Правомірні дії

Юридичні акти- з метою створити цивільні права та обов’язки

Юридичні вчинки- незалежно від такої мети

Акти цивільного стану- юридичні факти, які існують тривалий час, безперервно або періодично породжують правові наслідки (Стаття 49 Цивільного кодексу України).

Неправомірні дії

Події

Абсолютні- виникнення і розвиток не пов’язані з вольовою діяльністю

Відносні- виникають за волею особи, але розвиваються без неї

Юридичний склад (постановка проблеми).

Після їх виникнення цивільні права можуть бути здійснені а цивільні обов’язкипідлягають виконанню.

- Під здійсненням цивільних прав слід розуміти реалізацію тих можливостей, які надаються законом або договором суб’єктові цивільного права.

- Відповідно до ч.1 ст. 12 Цивільного кодексу України особа здійснює свої права вільно, на власний розсуд. Особа може відмовитися від свого майнового права або передати його іншій особі.

- Цивільні права завжди здійснюються шляхом вчинення активних дій. Разом з тим, нездійснення своїх цивільних прав особою не є підставою для їх припинення, крім випадків встановлених законом (ч.4 ст. 1281 ЦК – кредитор спадкодавця, який не пред’явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки встановлені Цивільним кодексом, позбавляється права вимоги).

- В теорії цивільного права за правовим значенням вчинюваних дій способи здійснення цивільних прав прийнято поділяти на

фактичні

юридичні

- Фактичними способами здійснення цивільних прав є дія або сукупість дій, які не створюють, не змінюють і не припиняють цивільних прав та обов’язків, тобто не мають ознак правочину (до таких способів здійснення цивільних прав належать, наприклад, управління автомобілем, зберігання речей інших осіб, проживання у власному будинку та ін.).

- Юридичними способами здійснення цивільних прав є дія або сукупність дій, які створюють, змінюють або припиняють цивільні права та обов’язки, тобто мають ознаки правочину.

- Юридичні способи здійснення цивільних прав, в свою чергу, поділяють за кількістю сторін на:

1). здійснення цивільних прав односторонніми діями- прийняття спадщини, створення твору;

2). здійснення цивільних прав двосторонніми діями- укладення договорів купівлі-продажу, поставки, майнового найму та ін.;

3). здійснення цивільних прав багатосторонніми діями- договір простого товариства (ст. 1132 ЦК України).

- У ч.5 ст. 12 Цивільного кодексу України встановлено презумпцію добросовісності та розумності здійснення цивільних прав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Підстави виникнення цивільних прав та обов’язків. Здійснення цивільних прав та виконання цивільних обов’язків

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок