Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства

Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства

Назва:
Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,99 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Кримінально-процесуальне право України.

Варіант 7

Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання і досудового слідства.

Задача

Гр.Охрименка було притягнуто до кримінальної відповідальності за ст.225 КК (Обман покупців та замовників). Підчас попереднього розгляду справи, суддя прийшов до висновку про доцільність передачі справи в інший суд за місцем перебування більшості свідків.

А) розкрити поняття підсудності та її видів

Б) який порядок вирішення питання про передачу справи з одного суду до іншого за чинним КПК

В) як необхідно вирішити питання про підсудність в описаній ситуації, якщо при розгляді справи в суді виявиться, що вона підсудна іншому однойменному суду за територіальною ознакою або вищестоящому чи військовому суду

* * *

Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства

Згідно Конституції України ст..121 на прокурора покладаються такі функції: нагляд за додержанням законів органами, що провадять досудове слідство, дізнання та оперативно-розшукову діяльність; підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадян або держави в судах у визначених законом випадках; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні примусових заходів, пов’язаних з обмеженням свободи громадян.

Визначимо, що розуміється під терміном „нагляд”, - це діяльність прокурора по забезпеченню додержання законів органами дізнання, попереднього слідства та іншими органами, що ведуть боротьбу зі злочинністю. Особливістю прокурорського нагляду є його широкий круг повноважень, які позволяють йому вивчати матеріали справи та відміняти незаконні рішення і відновлювати законність.

Досудове слідство в свою чергу це слідство, що проводиться органами прокуратури, внутрішніх справ, Службою безпеки України, слідчими податкової міліції.

Здійснюючи свої повноваження в галузі кримінального судочинства, прокурори слідкують за тим, щоб слідчі та працівники органів дізнання суворо додержувалися вимог, що містяться в нормативних актах держави. Прокурорський нагляд за органами дізнання і досудовим слідством – один із важливих напрямів у діяльності органів прокуратури.

Об’єктом прокурорського нагляду є точне виконання законів посадовими особами органів дізнання і досудового слідства при розслідуванні кримінальних справ.

Характерною ознакою прокурорського нагляду за досудовим слідством є процесуальна форма, тобто кожна дія прокурора при здійсненні нагляду передбачена та регламентована кримінально-процесуальним законом.

Прокурор здійснює нагляд за законністю, отже наділений владно-розпорядчими повноваженнями, які створюють йому можливість ефективно здійснювати нагляд за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства з тим, щоб забезпечити розкриття кожного злочину, а також всебічність і об’єктивність розслідування кожної справи.

Письмова вказівка прокурора є обов’язковою для виконання органами дізнання, отже він може скасувати будь-яке рішення або акт розслідування, може усунути слідчого або особу, що проводить дізнання від ведення справи або прийняти розслідування справи на себе в цілому. Повноваження прокурора сягають не лише слідчих органів, а й установ, організацій, підприємств, посадових осіб і громадян. Наприклад при відстороненні обвинуваченого від роботи вказівка прокурора є обов’язковою для виконання по місцю роботи.

Є процесуальні дії, які не можуть відбуватися без попередньої згоди чи санкції прокурора(Нп. обшук, ексгумація трупа).

Прокурорський нагляд, що попереджає, а потім безпосередньо своєю владою усуває порушення закону та інші недоліки слідчого, є по суті керівництвом слідства.

На відміну від інших галузей прокурорського нагляду, нагляд за розслідуванням прямо й вирішально впливає на позицію прокурора в суді як державного обвинувача – найбільш гостру форму боротьби прокурорів з порушенням законності. Однак, лише здійснюючи керівництво роботою слідчого, беручи безпосередню участь у провадженні важливих слідчих дій, своєчасно виправляючи помилки, що були допущені при розслідуванні, прокурор набуває фактичної та юридичної можливості твердо обстоювати в суді свою точку зору з приводу питання про доведення злочину і винуватості підсудного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок