Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Судово-економічні дослідження

Судово-економічні дослідження

Назва:
Судово-економічні дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,17 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
* * *

Дослідження в криміналістиці складають основний плацдарм для розслідування злочинів. Говорячи про економічні злочини слід звернутися до дослідження документів, які стають, як правило, джерелом економічних або господарчих злочинів. Поряд з дослідженням документів джерелом розслідування можуть стати сліди-ознаки, огляд, обшук, допит, виїмка. Слід розкрити питання судово-економічної експертизи. До злочинів у сфері економіки література зараховує злочини, вчинені шляхом кредитно-фінансових операцій, податкові злочини, ухилення від повернення виручки в іноземній валюті. Ці злочини відбуваються у господарчих відносинах і носять корисливий, як правило, характер об’єктом цих злочинів є фінанси.

Отже сутністю судово-економічного дослідження є досить широке поняття. Це поняття включає всі види досліджень необхідних для розслідування. Це, як зазначалось, документальні дослідження в першу чергу, питання про які слід розкрити.

На допомогу прийдуть думки вчених, які звертались до даних питань, це М.В. Салтевский та В.Ю. Шепітько. Деяку інформацію судово-економічні дослідження черпають з судової бухгалтерії, конкретніше з судово-бухгалтерської експертизи.

1. Огляд документів – це слідча дія, яка полягає у їх вивченні та дослідженні з метою виявлення і фіксації ознак, що надають документам значення речових доказів.

Ст. 190, 191, 195 КПК регламентує подібний огляд, де на слідчого покладається вирішення таких питань:

визначення характеру і призначення документа;

аналіз зовнішнього вигляду і стану документа;

вивчення змісту;

аналіз його реквізитів;

вивчення матеріалів документу;

виявлення ознак підробки документів.

Під час слідчого огляду документів необхідно звертати увагу на відповідність форми документа та його змісту. Окремі суперечності встановлюються шляхом зіставлення певних реквізитів. При цьому застосовується огляд у косопадаючому та проникаючому світлі за допомогою оптичних та ультрафіолетових приладів, інфрачервоних, за допомогою електронно-оптичного перетворювача.

Технічне дослідження документів здійснюється під час проведення технічної експертизи – техніко-криміналістичного дослідження. Об’єктами дослідження є зміст документа, матеріали та знаряддя письма. Технічна експертиза документів поділяється на експертизу реквізитів і експертизи матеріалів.

Експертиза реквізитів документа вирішує такі основні питання:

встановлення особливостей виготовлення друкарських засобів і їх відбитків;

встановлення факту і способу внесення змін до документа;

виявлення залитих, замазаних, вицвілих та інших слабко видимих або невидимих текстів(зображень) на різних матеріалах, а також текстів на обгорілих та згорілих документах за умови, що папір, на якому вони виготовлені, не перетворився на попіл;

встановлення типу, системи, марки, моделі та інших кваліфікаційних категорій друкарської техніки, а також ідентифікація цих засобів за відбитками їх знаків;

ідентифікація печаток, штампів, факсиміле за їхніми відбитками;

ідентифікація засобів розмножувальної техніки за їхніми відбитками;

компостерні знаки;

письмове приладдя за штрихами;

ідентифікація особи, яка написала текст або намалювала зображення;

встановлення належності літер певному комплекту шрифту;

визначення відносної давності виконання документу.

Експертизою матеріалів документів встановлюються рід, вид матеріалів, на яких і за допомогою яких виконувався документ(папір, барвники, тощо), а також їх спільна родова належність.

2. Проведення судово-бухгалтерської експертизи здійснює бюро державної бухгалтерської експертизи Міністерства Юстиції України. Судово-бухгалтерські експертизи проводяться за завданням органів дізнання, слідства, прокуратури, судів, господарських судів у зв’язку з розслідуванням та розглядом кримінальних справ, цивільних, та вирішення господарських спорів. Для теми судово-економічні дослідження важливим буде розгляд судово-бухгалтерської експертизи з приводу економічних злочинів.

Підставою для проведення судово-бухгалтерської експертизи є вмотивована постанова особи, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора, ухвала суду. В процесі дослідження можуть використовуватися висновки аудиту, неофіційна документація, висновки експертів, свідків. В процесі експертизи вирішуються питання встановлення наявності чи відсутності, нестачі або лишків матеріалів і цінностей, період та місце їх утворення, а також розміру завданої шкоди. Експертиза визначає відповідність господарсько-фінансових операцій діючим правовим актам.

Судово-бухгалтерська експертиза є одним з важливих етапів дослідження економічних злочинів, назначається не в обов’язковому порядку, а лише за наявністю достатніх підстав.

Під час проведення досудового слідства призначення та проведення судово-економічної експертизи здійснюється з метою:

з’ясування суперечностей між матеріалами документальної перевірки та матеріалами кримінальної справи;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Судово-економічні дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок