Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративний арешт активів платників

Адміністративний арешт активів платників

Назва:
Адміністративний арешт активів платників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,82 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Адміністративний арешт
активів платників


ПЛАН
1. Поняття арешту активів платників
2. Види арешту: повний або умовний арешт
3. Попереднє майнове забезпечення податкового боргу
4. Прийняття рішення про арешт активів
5. Виконавці рішення про арешт активів
6. Опис активів
7. Зупинення арешту активів платника податків
8. Оскарження рішення щодо арешту активів та обмеження застосування арешту активів


1. Поняття арешту активів платників
Арешт активів платника податків є виключним способом забезпечення його податкового боргу та застосовується у випадку коли внаслідок проведення оперативно-розшукових дій органами податкової міліції або митними органами є підстави для підозри посадових осіб платника податків в умисному ухиленні від сплати податків, зборів (обов"язкових платежів) таким платником податків, і за такими підставами розпочато кримінальне провадження.
Арешт активів полягає у забороні вчиняти платником податку дії щодо своїх активів, які підлягають такому арешту. Арешт може бути накладеним на будь-які активи підприємства, а для фізичної особи - на будь-які її активи, крім тих, на яких не може бути накладено стягнення згідно з законодавством.
Арешт активів накладається виключно за рішенням суду (арбітражного суду).
2. Види арешту: повний або умовний арешт
Арешт активів може бути повним або умовним.
Повним арештом активів визнається виключна заборона платнику податків на розпорядження, володіння та користування його активами із їх вилученням або без такого. При вилученні активів ризик, пов"язаний з їх зберіганням, покладається на орган, який прийняв рішення про таке вилучення.
Умовним арештом активів визнається обмеження права платника податків на розпорядження, володіння та користування його активами, що полягає в обов"язковому попередньому отриманні дозволу податкового органу на будь-яку операцію платника податків з такими активами.
3. Попереднє майнове забезпечення податкового боргу
За поданням відповідного органу податкової міліції керівник податкового органу може видати припис про застосування попереднього майнового забезпечення податкового боргу, який надсилається:
а) банкам, обслуговуючим платника податків з вимогою щодо тимчасового зупинення активних операцій з рахунків такого платника податків, крім операцій з:
погашення податкових зобов"язань та податкового боргу;
сплати боргу за рішенням суду (арбітражного суду), чи виконавчими документами;
сплати боргу за задоволеними претензіями в порядку доарбітражного врегулювання спорів;
б). платнику податків щодо тимчасової заборони відчуження його активів;
в) іншим особам, у тимчасовому розпорядженні або користуванні яких знаходяться активи такого платника податків, щодо тимчасової заборони їх відчуження.
Попереднє майнове забезпечення податкового боргу може бути також застосоване до підакцизних товарів, які виготовляються, зберігаються або реалізовуються з порушенням правил, визначених податковим законодавством або до інших товарів, які продаються у роздрібній торгівлі з порушенням її правил, встановлених законодавством. У цьому випадку службові особи органів податкової міліції мають право тимчасово затримувати такі товари з одночасним інформуванням керівника відповідного органу, який має прийняти рішення про попереднє майнове забезпечення боргу продавців таких товарів протягом першого робочого дня, наступного за днем отримання такої інформації.
4. Прийняття рішення про арешт активів
У день видання припису про застосування попереднього майнового забезпечення податкового боргу, керівник податкового органу зобов"язаний звернутися до суду (арбітражного суду) з поданням про призначення часу розгляду справи щодо доцільності арешту активів платника податків. Суд (арбітражний суд) зобов"язаний призначити час такого розгляду не пізніше 72 годин з моменту отримання звернення керівника податкового органу та невідкладно повідомити про це сторони спору.
Припис керівника податкового органу про застосування попереднього майнового забезпечення податкового боргу діє до прийняття відповідного рішення судом (арбітражним судом), але не пізніше закінчення 96 години з моменту його видання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Адміністративний арешт активів платників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок