Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративне і фінансове право наявність складу правопорушення у діяннях суб’єктів фінансового права як фактична підстава юридичної відповідальності

Адміністративне і фінансове право наявність складу правопорушення у діяннях суб’єктів фінансового права як фактична підстава юридичної відповідальності

Назва:
Адміністративне і фінансове право наявність складу правопорушення у діяннях суб’єктів фінансового права як фактична підстава юридичної відповідальності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,19 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Адміністративне і фінансове право наявність складу правопорушення у діяннях суб’єктів фінансового права як фактична підстава юридичної відповідальності


До суб’єктів фінансового права, які вчинили протиправні діяння, застосовують заходи державного примусу за наявності як підстав юридичної відповідальності суб’єктів фінансового права загалом, так і фактичної зокрема.
Загальні питання щодо складу правопорушення як фактичної підстави юридичної відповідальності розглядали С. Братусь [1], А. Венгеров [2], О. Зелена [3], О. Іоффе [4], С. Комаров [5], В. Корельський [6], В. Кравчук [7], М. Малеїн [8], А. Малько [5], В. Перевалов. [6], І. Самощенко [9], А. Собчак [10], М. Строгович [11], М. Фарукшин [9] та інші. На галузевому рівні склад правопорушень досліджували А. Березкін [12], В. Венедиктов [13], І. Галаган [14], М. Грибанова [15], Л. Кривенко [16], Д. Лук’янець [17], О. Майданник [18], А. Осетинський [19], А. Пащенко [20], І. Покровський [21] тощо. На окремі особливості складу фінансових правопорушень звертали увагу Є. Бєлінський [22], А. Іоффе [23], М. Карасева [24], Є. Карманов [25], В. Кротюк [23], В. Лисенко [26], Д. Лук’янець [23], Н. Туркіна [27].
Водночас залишаються дискусійними питання щодо сутності правопорушення, вчиненого суб’єктом фінансового права як фактичної підстави юридичної відповідальності. У науці фінансового права також недостатньо розробленими є особливості складу правопорушення, вчиненого суб’єктом фінансового права.
Завданням статті є: на підставі аналізу складу правопорушення, вчиненого суб’єктом фінансового права, визначити поняття такого правопорушення, зазначити на деякі особливості його складу, зясувати проблеми та намітити шляхи їх вирішення.
Вчені обговорюють єдність фактичних та нормативних підстав відповідальності, оскільки підстави юридичної відповідальності - це одночасно і певна правова норма, що порушується (нормативна або юридична підстава), і самі протиправні дії або бездіяльність (фактична підстава) [20, с. 127]. Дослідники зазначають, що під час встановлення і реалізації будь-якого виду юридичної відповідальності повинні враховувати як самі явища, факти, що зумовлюють відповідальність, так види і зміст правових норм, які діють спільно з цими фактами та явищами [3, с. 21]. Але при цьому справедливо вказують на особливе значення фактичної підстави, стверджуючи, що правовідносини з приводу виникнення і застосування юридичної відповідальності виникають лише за наявності юридичного факту – певної фактичної обставини, яка міститься у правовій нормі [3, с. 22].
Науковці сходяться на тому, що підстави позитивної і ретроспективної юридичної відповідальності є різними [20, с. 126]. Фактичною підставою ретроспективної юридичної відповідальності теорія права називає те, за що конкретно несе відповідальність даний суб’єкт [18, с. 95], тобто юридичний факт неправомірної поведінки [9, с. ]. О. Іоффе уточнює, що такою підставою є конкретно вчинене правопорушення [4, с. ]. О. Зелена, зазначаючи, що однією з фактичних підстав є склад правопорушення, водночас вважає, що факт вчинення правопорушення не свідчить про те, що особа, котра його скоїла, обов’язково нестиме відповідальність[3, с. , ]. Інші автори зауважують, що фактичною підставою є правопорушення, що характеризується сукупністю різних ознак, які утворюють склад правопорушення [6, с. ].
Фактичною підставою позитивної відповідальності, на думку А. Пащенка, може бути факт набуття спеціального державно-правового статусу: обрання або призначення на посаду, формування публічного органу тощо [20, с. ].
Визначаючи юридичну сутність правопорушення, вчиненого суб’єктом фінансового права, потрібно керуватись з трактуванням поняття правопорушення та його складу у загальній теорії права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Адміністративне і фінансове право наявність складу правопорушення у діяннях суб’єктів фінансового права як фактична підстава юридичної відповідальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок