Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі аспекти управління у сфері боротьби з організованою злочинністю 

Деякі аспекти управління у сфері боротьби з організованою злочинністю 

Назва:
Деякі аспекти управління у сфері боротьби з організованою злочинністю 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Деякі аспекти управління у сфері боротьби з організованою злочинністю 


З початком третього тисячоліття відбувається усвідомлення нових реалій суспільного життя, надання пріоритету у внутрішній і зовнішній політиці держави меті побудови в Україні якісно нової системи забезпечення правопорядку, яка включає здійснення політики забезпечення безпеки і добробуту громадян. Цей етап розвитку визначається створенням атмосфери принциповості, відвертим виявленням недоліків, що впливають на державне управління, забезпеченням безпеки суспільства та індивіду. Мета реорганізації системи боротьби з організованою злочинністю збігається з проблемами державотворення України, забезпеченням державної безпеки, розв’язання яких полягає у здійсненні соціально-економічних, політико-правових, організаційно-структурних заходів у напрямі всебічного забезпечення прав та інтересів громадян.
Система боротьби з організованою злочинністю і корупцією в країні отримала свою організаційно-правову форму в положеннях Законів України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” від 30 червня 1993 року, “Про боротьбу з корупцією” від 5 жовтня 1995 року, “Про боротьбу з тероризмом” від 20 березня 2003 року, “Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві” від 16 грудня 1993 року та в інших нормативно-правових актах. Законодавчо визначені завдання, функції, суб’єкти боротьби з організованою злочинністю і корупцією дають можливість здійснити аналіз системи заходів щодо подальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян, ефективності боротьби з відповідними суспільно небезпечними явищами [1; 2; 3;4].
Наявний державний механізм регулювання суспільних відносин у правоохоронній сфері має достатньо консервативний характер і не зовсім відповідає сучасним умовам існування Української нації як у внутрішній, так і зовнішній сферах її життя. Система силових органів має розгалужену, складну організаційно-функціональну структуру, що ускладнює організацію і здійснення процесу управління. За наявності значної кількості силових структур України їх роль у боротьбі з організованою злочинністю може бути оцінена за малу. Державні органи, перед якими поставлене завдання забезпечення безпеки нації від внутрішніх і зовнішніх загроз при додержанні політико-правових умов, створенні спеціалізованого механізму управління, повинні активно залучатись до справи забезпечення державної безпеки в аспекті боротьбі з організованою злочинністю. Для цього необхідно подолати відомчі бар’єри, об’єднати зусилля державних органів, оперативних підрозділів в єдиному напрямі забезпечення внутрішньої безпеки держави, тобто розробити модель управління відповідними суб’єктами за організаційно-функціональним принципом.
Існування в управлінській діяльності держави фактору соціального управління, який передбачає використання державного регулювання для подолання соціальних проблем, пов’язаних з протистоянням негативним соціальним явищам, висуває питання про зміст системи боротьби з організованою злочинністю.
Принципова особливість і складність управлінської діяльності у відповідній сфері полягає в тому, що держава ніколи не може повністю відмовитись від примусу як засобу досягнення поставленої перед її органами мети, примус об’єктивно присутній в предметній галузі, яка розглядається.
Важливою особливістю державної діяльності у сфері боротьби з організованою злочинністю є необхідність спиратись на правові алгоритми використання фактору примусу. Водночас існує ще один ускладнюючий елемент – невизначеність всіх варіантів виявлення організованої злочинності в суспільстві.
Діяльність держави по забезпеченню прав та інтересів особи, суспільства в цілому від протиправних, злочинних посягань в організованих формах має різноплановий і складний характер. Вона здійснюється за напрямами, які можна класифікувати як підсистеми державної безпеки України, державного захисту у відповідній сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Деякі аспекти управління у сфері боротьби з організованою злочинністю 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок