Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Законодавче забезпечення права на охорону здоров’я в Україні: історико-правовий огляд

Законодавче забезпечення права на охорону здоров’я в Україні: історико-правовий огляд

Назва:
Законодавче забезпечення права на охорону здоров’я в Україні: історико-правовий огляд
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,03 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Законодавче забезпечення права на охорону здоров’я в Україні: історико-правовий огляд


У статті виділено та проаналізовано п’ять періодів щодо правового регулювання медичної діяльності на усіх етапах розвитку держави. Зосереджено увагу на нормативно-правових актах, що мали ключове значення для досліджуваних періодів та становитимуть основу сучасної законодавчої бази.
Ключові слова: законодавство про охорону здоров’я, правове регулювання медичної діяльності.
У сучасних умовах розвитку суспільства і держави охорона здоров’я має винятково велике соціальне значення. Державна політика у цій сфері спрямована на підвищення рівня здоров’я, на збереження генофонду населення, запобігання демографічній кризі, поліпшення якості життя і стану навколишнього природного середовища. Здоров’я людей та його охорона як невід’ємна складова суспільного і державного життя є реальним і об’єктивним показником рівня соціально-економічного та екологічного благополуччя суспільства, його духовно-культурного і політичного розвитку, а також демографічного, наукового, біологічного та етичного потенціалу. Проблеми здоров’я населення та робота, що спрямована на його збереження і зміцнення, потребують постійної уваги з боку держави.
Охорона здоров’я є важливою самостійною функцією органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Відносини у сфері охорони здоров’я регулюються спеціальним законодавством. Для цієї галузі передбачено систему органів управління, що забезпечують реалізацію конституційного права на охорону здоров’я, джерела фінансування, мету, завдання, методи їхнього здійснення.
В основу статті покладені праці як правників, що вивчали проблеми правового регулювання охорони здоров’я, так і медиків, що досліджували питання історії медицини, зокрема, праці С.А. Верхратського П.Ю. Заблудовського, які проводили дослідження світової медицини від первісного ладу до медицини новтнього часу (XX ст.), а також детально розглянули історію вітчизняної медицини. Серед учених-правників особливу увагу історико-правовим дослідженням приділяли Ю.Д. Сєргеєв, С.Г. Стеценко та В.П. Сальников, які аналізували розвиток правового забезпечення медичної діяльності починаючи з Київської Русі і до сьогодення.
Мета статті – подати історичний огляд правового регулювання медичної діяльності в Україні, який допоможе виявити певні закономірності та особливості нормативного забезпечення цієї сфери у минулому і виробити певні принципи для належного проведення реформи охорони здоров’я в Україні на сьогодні.
Автор зосереджує увагу на нормативно-правових актах, що мали вагу і значення на той час, а також тих, що можуть бути прикладом для створення належної правової бази на сучасному етапі розвитку України, з урахуванням економічних, культурних та політичних особливостей сьогодення.
Правове регулювання взаємовідносин людини і суспільства у державі у всі часи не оминало сфери охорони здоров’я і надання медичної допомоги. Регламентація медичної діяльності в Україні має глибоке історичне коріння і бере початок ще з часів Київської Русі. Дослідники історичного огляду регулювання питань медицини, як правило, розглядають чотири періоди, зокрема Х – XVII ст., правління Петра Великого, розквіт Російської імперії середина XVIIІ – початок ХХ ст. і радянський період [1, с.7]. Доречно було б тепер виділяти вже і п’ятий період – період становлення і розвитку правового забезпечення охорони здоров’я у незалежних державах, у тому числі і в Україні – починаючи з 1990 року і до сьогодення.
Точкою відліку для історичного екскурсу обирають зазвичай Х ст., що зумовлено низкою причин, основною з яких є поява Руської Правди – першого писаного зводу руського права. Серед нормативно-правових актів, що регулюють питання медичної діяльності у Київській Русі, виділяються основні: "Церковний Устав" Володимира Святославовича та Руську Правду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Законодавче забезпечення права на охорону здоров’я в Україні: історико-правовий огляд

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок