Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття даних, одержаних у результаті застосування науково-технічних засобів у кримінальному процесі

Поняття даних, одержаних у результаті застосування науково-технічних засобів у кримінальному процесі

Назва:
Поняття даних, одержаних у результаті застосування науково-технічних засобів у кримінальному процесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,55 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Поняття даних, одержаних у результаті застосування науково-технічних засобів у кримінальному процесі


Одним із важливих питань, пов’язаних з застосуванням у кримінальному судочинстві різноманітних науково-технічних засобів, є визначення поняття даних, одержаних у результаті використання таких науково-технічних засобів у кримінальному процесі.
У цьому зв’язку передусім закономірно постає питання: чому необхідно вживати саме термін дані, а не інший, наприклад відомості, одержані в результаті застосування науково-технічних засобів, і, по-друге, виникає потреба з’ясувати співвідношення таких категорій, як результат, інформація, дані, матеріали, що використовуються в криміналістичних та кримінально-процесуальних ученнях щодо наслідків застосування науково-технічних засобів у процесі розслідування злочинів.[3, с.34; 5, с.89; 6, с.6]
Відповідь на це проблематичне питання швидше за все треба шукати у смисловому навантаженні самого терміна дані, яке визначається як поняття, що відображає відомості, необхідні для будь-якого наступного висновку або рішення [4, с.210]. Своєю чергою поняття відомості тлумачать як категорію, що відображає певні знання або уявлення про будь-що [4, с.176].
Вважається, що для безпомилкового з’ясування окресленого питання звернення до лінгвістичного аспекту визначення понять є закономірним, а з боку “техніки” розробки певної правової категорії – і необхідним.
З огляду на смислове навантаження правомірно стверджувати, що використання поняття дані у нашому випадку, коли йдеться про наслідки застосування науково-технічних засобів, є більш доцільним, ніж вужчого за своїм внутрішнім смислом поняття відомості.
Крім того, зауважимо, що йдеться про дані, одержані в результаті застосування науково-технічних засобів, а відтак більш точним, а отже, і виправданим є визначення змісту результату такого застосування саме у вигляді даних, а не відомостей, тому що дані, їх отримання і надходження в кримінальному процесі становлять кінцеву мету і є завершенням процесу використання науково-технічного засобу. Адже, застосувавши в процесі розслідування злочину певний науково-технічний засіб, у розпорядження органів розслідування надходять саме дані, а знаннями і уявленнями, що втілюються у вербальній, графічній, предметній або наглядно-образній формі, такі дані стають уже в подальшому процесі розумової обробки здобутої інформації. Отже, саме дані, а не відомості є результатом експлуатації певних властивостей науково-технічних засобів. Крім того, науковий результат, як невід’ємний елемент поняття науково-технічного засобу також втілюється в даних, які і містять у собі певні відомості про факти, що торкаються розслідуваної кримінальної справи.
Не менш важливим питанням є співвідношення категорій дані, результат, інформація, матеріали як форми втілення. У світлі викладеного розуміння даних, одержаних у результаті застосування науково-технічних засобів у процесі розслідування злочину, правомірно так розуміти співвідношення перелічених понять: результат застосування науково-технічних засобів у процесі розслідування злочинів – це інформація у вигляді даних, втілена в певних матеріалах (формах).
Це дає підставу зробити такий висновок: результатом застосування науково-технічного засобу є відомості про злочин, які виступають у вигляді даних. Іншими словами, результатом застосування науково-технічного засобу в процесі розслідування злочину виступає кримінальнозначуща інформація у вигляді даних. Таке розуміння повністю відповідає визначенню інформації як наукового явища взагалі, тобто як відомостей про навколишній світ і про процеси, що в ньому відбуваються, які сприймаються людиною безпосередньо або за допомогою спеціальних пристроїв [7, с.172].
Однак для повного з’ясування поняття даних, одержаних у результаті застосування науково-технічних засобів у кримінальному процесі, тобто саме в розумінні даних, які можуть бути використані для доказування по конкретній кримінальній справі, необхідно окремо наголосити на такому положенні: під час застосування науково-технічних засобів у кримінальному судочинстві завжди дістають певні дані, певну інформацію, але характер такої інформації, її властивості прямо залежать від виду використаного науково-технічного засобу та від його функціонального призначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Поняття даних, одержаних у результаті застосування науково-технічних засобів у кримінальному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок