Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Сучасний стан та тенденції розвитку законодавчої техніки в Україні: теоретичні аспекти

Сучасний стан та тенденції розвитку законодавчої техніки в Україні: теоретичні аспекти

Назва:
Сучасний стан та тенденції розвитку законодавчої техніки в Україні: теоретичні аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,79 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Сучасний стан та тенденції розвитку законодавчої техніки в Україні: теоретичні аспекти


Становлення правової держави в Україні зумовлює потребу формування та ефективного функціонування системи якісних за формою і змістом законів, створення і систематизація яких неможлива без належного використання законодавчої техніки, проблеми якої потребують подальшого теоретичного та практичного опрацювання. Актуальність дослідження сучасного стану та тенденцій розвитку законодавчої техніки в Україні зумовлена потребою розв’язання таких наукових і практичних завдань: необхідно розширити і поглибити наукові доробки із проблем законодавчої техніки; удосконалити законотворчу та правозастосовну види юридичної практики.
Проблематиці законодавчої техніки присвячений ряд досліджень вітчизняних та зарубіжних науковців – як в історичному минулому, так і в сучасний період. Певні аспекти законодавчої техніки досліджені у європейській, у тому числі дореволюційній вітчизняній юридичній літературі в ХІХ – на початку ХХ ст., про що свідчать праці Р. Ієрінга, К. Ільберта, Ф. Жені, Ф. Тарановського і інших науковців. Проблеми законодавчої техніки досить активно досліджуються у працях сучасних вітчизняних учених – теоретиків та істориків права і представників галузевих юридичних та інших суспільних наук: П. Андрушка, Н. Артикуци, І. Билі, А. Дутко, А. Іванової, П. Рабіновича, А. Ришелюка, І. Усенка, М. Швеця, а також зарубіжних науковців – В. Баранова, Р. Бержерона, В. Краббе, А. Келермена і Д. Чеваріні, Д. Керімова, А. Нашиц, А. Піголкіна, А. Сейдмен, Р. Сейдмена та Н. Ебейсекера, Ю. Тіхомірова і інших.
Тим не менше, існує потреба у подальшому науковому дослідженні проблематики законодавчої техніки. Адже наукове і практичне опрацювання проблем законодавчої техніки в Україні та у багатьох інших пострадянських державах характеризується як роботою по дальшому осмисленню невирішених раніше питань у зазначеній сфері, так і розробкою і переосмисленням підходів до розуміння поняття, функцій, структури, сучасного стану та тенденцій розвитку, і інших проблем законодавчої техніки.
Метою цього дослідження є виявлення та розкриття теоретичних аспектів сучасного стану та тенденцій розвитку законодавчої техніки в Україні.
Не применшуючи важливого значення наукових досягнень вітчизняних учених радянського періоду, тим не менше, можна зазначити, що сучасний стан наукового опрацювання проблем законодавчої техніки у вітчизняній юриспруденції і правовій науці інших пострадянських держав в цілому характеризується поступовим відходом від методологічних підходів радянських часів і зумовлюється процесами становлення України як правової держави, перемінами підходів до природи прав і свобод людини і громадянина, європейськими правоінтеграційними процесами, у тому числі гармонізацією правової системи України із європейським правом і ін. Тим не менше, хоча і відбувається поступове усвідомлення потреби здійснення перемін у сфері законодавчої техніки, однак підходи до цієї проблеми, які мали місце за радянських часів, великою мірою зберігаються і зараз.
У зв’язку із вищезазначеним, на нашу думку, необхідна більш радикальна переоцінка поняття законодавчої техніки, проблем її змісту, ролі і соціального призначення. Адже у зв’язку із формуванням за радянських часів тоталітарної держави та пануванням марксистсько-ленінського світогляду, поняття законодавчої техніки у юридичній літературі, як правило, ототожнювалося із поняттям правотворчої техніки (а саме: законодавча техніка розумілася не лише як техніка створення законів, однак також інших правових актів [1, с. 36]), а з кінця 1950-х – початку 1960-х рр. – законодавча техніка також ототожнювалася із юридичною технікою [2, с. 46].
На нашу думку, законодавча техніка охоплює правила і засоби створення саме законів та їх систематизації у формі кодифікації, консолідації та зводу законів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Сучасний стан та тенденції розвитку законодавчої техніки в Україні: теоретичні аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок