Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Основні правничі сім’ї

Основні правничі сім’ї

Назва:
Основні правничі сім’ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,10 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
“Основні правничі сім’ї”


Зміст


1. Основні правничі системи сучасності
Проблема класифікації на визначені групи або, - родини правових систем, є однією з основних проблем порівняльного правознавства, що уже давно привертає увагу компаративістів усього світу.
У пошуках класифікації використовувалися самі різні фактори. До таких можуть відноситися: етичний, расовий, географічний, релігійний, а також розподіл по правовій техніці і стилю права.
Учасники 1 Міжнародної конференції порівняльного права 1900 року розрізняли французькі, англо-американські, німецькі, слов'янські і мусульманські правові родини, у 1919 році кількість правових родин скоротилася до трьох. 
·      романо-германська система права;
·       англо-саксонська системи права;
·      мусульманська система права.
У реальному житті правові системи розрізняються великим різноманіттям, специфікою, унікальністю.
Разом з тим при всьому різноманітті характеристик, факторів і шляхів розвитку національних систем істотно те, що відправні моменти їхнього розвитку пов'язані з характером і рівнем диференціації права і соціального регулювання в даній країні в цілому, а ще більше - з домінуючим положенням (відповідно до особливостей соціально-політичної обстановки, політичного режиму) того або іншого елемента правової системи.
Вивчення різних систем права має велике значення для юридичної науки.
По-перше, при вивченні історії формування визначеної системи права, можна аналізуючи фактори, що її визначили, виявити якусь закономірність розвитку даної системи права.
По-друге, вивчаючи систему права, властиву визначеній групі держав, визначається основа їхньої правової бази і шляхи її подальшого розвитку.
По-третє, вивчення цього питання необхідно в міждержавному спілкуванні. Розходження в підході до формування правової бази, у підході до форми, методів, принципів закріплення конкретних інститутів права можуть заподіяти багато незручностей державам на міжнародному рівні. Тому дослідження різних систем права дасть можливість на науковій основі визначити позиції один одного і знайти компромісний варіант.
Хотілося б так само підкреслити, що виділення трьох основних систем права обумовлено крім всього іншого національним фактором, і навіть релігійним, котрий визначив і характер систем права і сутність і цілі і всі інші характеристики системи права.
2. Романо-германська правова система
Однією з основних правових систем сучасності є романо-германська правова сім’я. Це яскравий приклад того, як усередині одного історичного типу співіснують декілька різних правових систем. Відмінною рисою романо-германської правової сім’ї є те, що вона базується на нормативно-правових актах, що, як правило, кодифікованих. На таких кодифікованих основах законодавства ґрунтується право Франції, Німеччини, Іспанії, Італії і т.д.
На становлення романо-германської правової системи вплинуло право Древнього Рима.
Восходячи у своєму історичному становленні до давно минулих часів античності у сучасній юридичній культурі й у сучасних системах права римське право не має безпосередньо дійсного практичного значення. Увага, що заслужено прийнято приділяти римському праву в рамках загального наукового пізнання права у свій історичний час вплинуло на становлення національних правових культур усієї так званої романо-германської правової сім’ї.
Романо-германська правоструктурна спільність, характеризується таким високим рівнем нормативних узагальнень, що засновані на прямих системних кодифікованих актах законодавчих і інших правотворчих органів і виражений в абстрактно формованих нормах, у формуванні логічно-замкнутої нормативної системи.
Іншими словами право в країнах, що відносяться до романо-германської правової сім’ї, виявляється у вигляді закону.
В усіх країнах романо-германської сім’ї визнається розподіл права на публічне і приватне, відоме ще з часів Римської імперії і яке стало класичним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основні правничі сім’ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок