Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Новий час

Новий час

Назва:
Новий час
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,62 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему:
Новий час


Абсолютна держава, яка раніше сприяла розвиткові промисловості і торгівлі, тепер своєю дрібничковою опікою, регламентацією, бюрократичним втручанням в діяльність торгівельних і промислових підприємств, сковує промисловість і торгівлю.
Це був період, коли ставилось питання про усунення всіх станових привілеїв, поділів, повинностей, говорили про політичні та юридичні гарантії свободи та безпеки особи, недоторканості приватної власності, перетворення землі у звичайний товар.
Панівним стає юридичний світогляд, методологічною основою якого є раціоналізм, що вимагав оцінки суспільних і політичних явищ з позицій здорового глузду. Існуючий устрій вважають таким, що є «нерозумним», «суперечить природі людини».
Суспільство і державу розглядають у той час як механічну сукупність індивідів, пов’язаних між собою договором, реалізація якого гарантована нормами права.
Вважається, що право є основою, зв’язком суспільства і взмозі вирішити всі проблеми у суспільстві. Ця ідея є основною у доктрині природничого права XVII ст., а також відображена у ідеї Просвітництва про заміну правління людей правлінням законів.
Втіленням юридичного світогляду виступила теорія природного права і пов’язаного з нею суспільного договору. Теорія природного права у 18 ст. висунула ідею невід’ємних природних прав людини: право на життя, свободу, власність, рівність, демократію тощо, які властиві людині від природи і є продиктовані розумом.
Вимоги людського розуму, які випливають з природи людини, формують «природниче право». Цим вимогам має відповідати «позитивне право», тобто закони, встановлені державою. Так само і устрій держави та її діяльність мають відповідати первинному суспільному договору, який завершив стан бездержавного існування, де всі були вільними і рівними, але перебували у стані небезпеки.
Відтак, держава не є вічною організацією, а виникає історично, в результаті переходу від природного до суспільного стану внаслідок договору.
Концепція суспільного договору змінила погляд на джерело публічної влади, на суб’єкта державного суверенітету. Народ виступає джерелом і зверхником усякої влади.
Держава виступає гарантом права. Основним її завданням є створення міцного правопорядку, заснованого на юридичній формальній рівності суб’єктів права, гарантіях свободи підприємництва, приватної ініціативи і конкуренції, непорушності власності і договорів. На першому місці тоді ще не стояло завдання наділення людини політичними правами.
Мислителі того часу по-різному визначають співвідношення “status naturaе” і “status civilis”. П. Юркевич за цим критерієм групує мислителів Нового часу: 1) перші вважають, що природний стан неповний і йому властиві певні недоліки, а становище держави є доповненням, удосконаленням природного стану (Гобс, Спіноза, Лок); 2) другі припускають, що природний стан є нормальний, досконалий і повний, а “status civilis” – ненормальний стан, ухилення від природного ладу і тому має бути підданий запереченню (Руссо).
Ігор Юрійович Козліхін, професор Санкт-Петербурзького університету вважає Гобса та Гроція такими, що у своїх концепціях розглядають державу як силу, яка протистоїть «природному» анархізму суспільства і тому держава має виключно позитивну цінність. Їх відносять до державницького напрямку у політико-правовій науці. А ліберали Лок, Монтеск’є, Кант, які остерігались необмеженої влади держави, шукали, відповідно, засобів, які хоча б обмежували можливості зловживання владою. На їх думку, держава і закони призначені для збереження і розширення свободи індивіда. Руссо займає окрему нішу в історії вчень Нового часу. Він, як і ліберали, прагнув забезпечити свободу, але дещо своєрідним способом: через абсолютне підпорядкування індивіда суспільству. Козлихин И.Ю. История политических и правовых учений. Новое время: от Макиавели до Канта: Курс лекций. – СПб: Изд-во «Юридический центр Пресс», 2001. – 354 с.
Загалом, Новий час є періодом, коли починається становлення сучасної європейської державності і відповідно – політико-правової науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Новий час

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок