Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове регулювання використання репродуктивних технологій в Україні

Правове регулювання використання репродуктивних технологій в Україні

Назва:
Правове регулювання використання репродуктивних технологій в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,12 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Правове регулювання використання репродуктивних технологій в Україні


Негативний вплив багатьох чинників техногенного та антропогенного характеру активно відображається на рівні народжуваності в Україні. Соціально-економічні негаразди, побутові незручності, збільшення рівня психологічного навантаження та звичайного фізичного виснаження зумовлюють у своїй сукупності катастрофічне зниження народжуваності у країні. Проблеми у сфері охорони здоров’я, загострення та поширення інфекційних хвороб, пропагування здорового способу життя спричиняють зростання кількості безплідних подружніх пар.
Одним з ефективних засобів подолання проблеми неможливості самостійної реалізації подружжям своєї репродуктивної функції є передбачена законодавством можливість застосування методів штучного запліднення та імплантації ембріона.
Репродуктивні технології покликані забезпечити "штучну", а не природно-властиву окремій людині реалізацію права на материнство та права на батьківство.
Відтак винятково важливого значення набуває необхідність науково-теоретичного аналізу правових засад використання сучасних репродуктивних технологій в Україні.
Наукові дослідження у сфері правового регулювання цих відносин ведуться у декількох напрямах. Одним з найважливіших серед них, безумовно, – це цивілістичний аспект "штучної" реалізації права на материнство та права на батьківство.
Проте, незважаючи на активізацію досліджень у даній сфері, залишаються ще не вирішеними питання поняття репродуктивних технологій, змісту та елементів суб’єктивного права особи у сфері застосування репродуктивних методів лікування.
Різноманітним елементом регулювання практичної реалізації репродуктивних методів приділяють увагу вітчизняні та зарубіжні науковці, зокрема З.В. Ромовська, Л.О. Красавчікова, М.М. Малєїна, О.В. Тихоміров, М.О. Ардашева, Т.Д. Гурська, Л. Красицька.
Науково-теоретичний аналіз зазначених проблем сприятиме комплексному підходу до створення можливостей підвищення ефективності використання методів подолання безпліддя.
Репродуктивні методи в Україні почали застосовувати ще з 1987 р., а бурхливий розвиток біології, особливо таких складових цієї науки, як, наприклад, біологія розвитку (онтогенетика), експериментальна ембріологія, наприклад, у кінці ХХ ст. відкриває нові можливості не природно-білогічного вирішення питання безпліддя.
Діяльність медичних установ (лабораторій), що використовують зазначені репродуктивні методи, регламентується декількома нормативно-правовими актами. Проте коло таких актів досить обмежене, що своєю чергою, зумовлює виникнення низки питань, які й досі залишаються не врегульованими.
Застосування репродуктивних технологій, безумовно, передусім, є різновидом медичної допомоги, проте детальний аналіз структури суспільних відносин у цій сфері дає підставу визначити їх як комплексні. Таким відносинам притаманні певною мірою риси як цивільно-правових, так і сімейно-правових. Залежно від певних елементів та стадій реалізації репродуктивного процесу в дію регулювання відносин вступають, "домінують" певні правові норми.
Розглядаючи цю проблему з точки зору реалізації особою своїх прав на батьківство або на материнство (залежно від статі), ми пропонуємо виокремити два практичних способи їх утілення. Перший з них – це природно-біологічний спосіб, що здебільшого жодному правовому регламентуванню не підлягає. Другий – це штучно-біологічний спосіб (репродуктивні технології), який повинен детально регламентуватися на законодавчому рівні для забезпечення захисту інтересів учасників, що вступили у відносини з метою практичного застосування цього способу подолання безпліддя. Об’єктом права на батьківство, материнство є особливі немайнові блага властиві суб’єктам сімейного права – подружжю. Елементи зазначених прав входять до змісту особистого немайнового права на життя (права, що забезпечує природне існування фізичної особи).
Проте за своїм змістом право на батьківство та материнство регламентовані у Сімейному кодексі України відзначаються певними особливостями, пов’язаними з характером шлюбних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правове регулювання використання репродуктивних технологій в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок