Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративне та фінансове право вдосконалення системи органів виконавчої влади – перший етап адміністративної реформи

Адміністративне та фінансове право вдосконалення системи органів виконавчої влади – перший етап адміністративної реформи

Назва:
Адміністративне та фінансове право вдосконалення системи органів виконавчої влади – перший етап адміністративної реформи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,40 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Адміністративне та фінансове право вдосконалення системи органів виконавчої влади – перший етап адміністративної реформи


Майже трирічний термін дії адміністративної реформи в Україні дає змогу зробити деякі підсумки її виконання.
Найперше відбулися зміни в системі органів виконавчої влади. У вересні 2001 року затверджена концепція програми діяльності Кабінету Міністрів України "Стратегія економічного і соціального розвитку на 2000-2004 рр.". Прийнято Тимчасовий регламент Уряду.
Докорінно перебудована організаційна структура урядового апарату. Для підвищення ефективності діяльності Кабінету Міністрів України та координації діяльності центральних органів виконавчої влади у формуванні та реалізації державної політики утворено п’ять урядових комітетів, які очолюють Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр і віце-прем’єр-міністри.
Визначено склад кожного урядового комітету 1. Утворено Управління підготовки та організаційного проведення засідань Кабінету Міністрів України та урядових комітетів.
Діяльність урядових комітетів як робочих органів Комітету Міністрів України підвищила ефективність роботи уряду та поліпшила координацію зусиль центральних органів виконавчої влади у формуванні та здійсненні державної політики. Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2001 року розподілені функціональні повноваження Прем’єр-міністра України, Першого Віце-Прем’є-міністра України, віце-прем’єр-міністрів України 2.
Істотно змінилися форми організації Секретаріату. Очолює Секретаріат Державний секретар. Завданням Секретаріату є організаційне, експортно-аналітичне, правове, інформаційне, матеріально-технічне та інше забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади.
Державний секретар Кабінету Міністрів організовує забезпечення діяльності Прем’єр-міністра України, Першого віце-прем’єр-міністра та віце-прем’єр-міністрів, затверджує за погодженням з Прем’єр-міністром України та Міністерством фінансів України штатний розпис та кошторис видатків Секретаріату, призначає на посади та звільняє з посад його працівників 3.
Вирішено питання з уніфікації форм і змісту проектів документів, впроваджено нові стандарти супровідних документів, проектів урядових рішень та інших документів.
З метою реалізації громадянами конституційних прав та участі в управлінні державними справами і вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 4 січня 2002 року "Про порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади" 4.
Щоб забезпечити ефективність державної політики щодо залучення іноземних інвестицій у Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних Київської та Севастопольської міських державних адміністраціях утворено постійно діючі консультативно-дорадчі органи – ради з питань залучення іноземних інвестицій 5.
Суттєві зміни відбулися у системі центральних органів виконавчої влади. Указами Президента України 1999 року визначені види центральних органів (міністерства, державні комітети, центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом), їх правове положення, зменшена їхня кількість і уточнена субординація. Центральні органи зосередили свою роботу на аналізі, плануванні і організації соціально-економічного розвитку у сфері діяльності 6.
Скорочено штати центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів. Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2001 року затверджено граничну кількість працівників апарату міністерств інших центральних органів виконавчої влади і підпорядкованих їм територіальних органів та встановлено ліміт легкових автомобілів, що їх обслуговують 7.
Утворено новий інститут державних секретарів міністерств. Державний секретар міністерства є посадовою особою, на яку покладається забезпечення діяльності міністра та організації роботи з виконання завдань міністерства 8.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Адміністративне та фінансове право вдосконалення системи органів виконавчої влади – перший етап адміністративної реформи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок