Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Способи спостереження. Агрегатні індекси, які застосовуються правовою статистикою

Способи спостереження. Агрегатні індекси, які застосовуються правовою статистикою

Назва:
Способи спостереження. Агрегатні індекси, які застосовуються правовою статистикою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА:
“Способи спостереження. Агрегатні індекси, які застосовуються правовою статистикою”


План
Вступ.
Які є способи спостереження.
а) Означення поняття методу спостереження.
б) Види методу спостереження.
в) Ролі спостереження.
г) Труднощі методу.
д) Означення включного і не включного спостереження.
ж) Недоліки методу.
з) Висновок.
Які агрегатні індекси застосовуються правовою статистикою (можливості і проблеми).
Поняття про індекси.
а) індивідуальний індекс
б) Агрегатний індекс
в) Використання агрегатних індексів у порівнянні ознак
г) Висновок.


Вступ
Чому людина вчиняє злочин? Чому для вирішення своїх про-блем деякі особи вибирають злочинний шлях? Що робити з метою попередження злочину? У чому причини злочинності? На ці та інші подібні питання людство робить спроби відповісти вже не одне ти-сячоліття, Це намагались здійснити філософи та письменники, со-ціологи та лікарі, економісти та політики. Злочинність завжди за-ймала одне із перших місць серед найбільш гострих проблем, що турбують громадську думку. Історія становлення кримінології ба-гата гострими сутичками ідей, трагедій тощо. Зараз важко уявити організацію боротьби зі злочинністю без використання криміноло-гічних знань. Вони необхідні і під час управління соціальними про-цесами, і у законотворчій діяльності.
Кримінологам у процесі всього розвитку науки, у тому числі до останнього часу, доводилось постійно обґрунтовувати її цінність, необхідність, самостійність як галузі науки, що обумовлює наявність відповідних спеціалістів-професіоналів.
У даний час пануючим є погляд на кримінологію як загально-теоретичну науку про злочинність, з висновками якої повинні раху-ватись перш за все спеціалісти у галузі інших наук так званого кри-мінального циклу (кримінального, кримінально-процесуального, кримінально-виконавчого права, криміналістики, судової статисти-ки і т.д.). Ллє таке визнання кримінологія отримала порівняно не-давно.
Вихідним у кримінології є положення про те, що злочинність все ж це одне із соціальних відхилень у суспільстві. Воно - не нор-ма, але в той же час - закономірне явище у певних суспільних умо-вах. А тому необхідна боротьба зі злочинністю, що пов'язана зі змі-ною цих умов і ні у якому випадку не обмежена тільки застосуван-ням кримінальних покарань до конкретних злочинців.


2. Які є способи спостереження
Спостереження являє собою спосіб збору первинної кримінологічної інформації про об'єкт, що вивчається, шляхом безпосереднього сприй-няття і прямої реєстрації його ознак.
Цей метод має декілька видів. В кримінології сфера спостережень та їх варіанти мають деяку специфіку порівняно із спостереженнями у соціологічному дослідженні.
Виділяють три основні ролі спостерігача (види спостереження):
1) спостерігач - учасник будь-якої діяльності (за діяльністю чи її учасникам він веде спостереження);
2) власне спостерігач (який виявляє себе у спілкуванні з тими суб'єктами, за діяльністю яких він повинен спостерігати);
3) включений спостерігач (влаштовується на роботу в організацію або знаходиться десь, не виявляючи себе як спостерігач не бере участі у тій діяльності, за якою спостерігає, але ніби і боку веде таке спостереження).
Труднощі застосування цього методу поділяються на суб'єктивні (пов'язані з особою спостерігача) і об'єктивні (що не залежать від нього). До суб'єктивних труднощів спостереження належить можливість оцінки дій інших людей через призму власного "я", свою систему ціннісних орієнтацій. До об'єктивних труднощів передусім треба віднести обмеже-ність спостереження часом протікання події. Крім того, далеко не всі со-ціальні факти піддаються безпосередньому спостереженню.
Спостереження рідко буває основним методом збору кримінологічної інформації. Як правило, воно застосовується поряд з іншими методами. Будучи частиною дослідження, спостереження підкоряється його цілям і може застосовуватися на всіх його етапах. Особливого значення воно на-буває при формулюванні робочих гіпотез, а також первинній їх перевірці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Способи спостереження. Агрегатні індекси, які застосовуються правовою статистикою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок