Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Історія і еволюція суміжних прав

Історія і еволюція суміжних прав

Назва:
Історія і еволюція суміжних прав
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,22 KB
Завантажень:
542
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Історія і еволюція суміжних прав


Для того, щоб донести свій твір до широкої аудиторії, автору часто потрібне сприяння посередників (музикантів, продюсерів, видавців), які, використовуючи свої професійні якості, можуть представити твір у формі, найбільш цікавій і до-ступній для публіки,
У національному законодавстві у галузі авторського права для урегулювання від-носин між авторами і посередниками було розроблено і включено положення про суміжні права (права виконавців, виробників фонограм, організацій мовлення). Важливу роль у цьому процесі зіграли розвиток і впровадження нових технологій.
На початку століття, наприклад, демонстрація сценічного втілення образів ак-*Іорами припинялася в момент закінчення п'єси, а глядачами могли бути тільки особи, присутні на цьому спектаклі. Винахід різних форм запису, фіксації та пере-дачі звукової і відеоінформащї, розвиток радіо, кіно, телебачення зробило можли-вим не тільки записувати і відтворювати, але і репродукувати записи у величезних кількостях. Твори літератури і мистецтва, обмежені в часі виконання музичних творів безпосередньо перед публікою, стали доступні практично необмеженій аудиторії. Але це викликало і певні негативні наслідки.
Можливість швидкого розповсюдження фонограм і зображень, записаних на ауліо-, відсонлівках, компакт-дисках, І доступність сучасних пристроїв запису по-родили індустрію «піратського» виготовлення записів, що стало серйозною проб-лемою в усьому світі. Першими це відчули актори-виконавці.
У разі використання фонограм користувачам вже не потрібно щоразу укладати угоди з виконавцями. Крім того, якщо виконавцеві платити тільки один раз за за-пис фонограми, а потім використовувати її в інтересах третьої сторони, то це не тільки позбавляс виконавців будь-яких прибутків від повторного виготовлення за-пису, але й приводить до необхідності конкурувати зі своїми ж записами. До того ж використання аудіо- і Ізідеозаписів стало складовою частиною щоденних теле- і радіопрограм. Як наслідок, виробники фонограм порушили питання про законо-давчий захист своїх прав, що включає охорону від несанкціонованого копіювання фонограм, а також компенсацію за використання фонограм для передачі по радіо або за доведення фонограм до публіки іншим способом. А радіомовні І телевізійні організації — про охорону своїх програм від незаконного їх використання іншими подібними організаціями.
Розвиваючись паралельно з авторським правом, суміжні права набули істотної особливості — похідність і залежність від прав творців творів. Охорона суміжних прав, що надаються різним категоріям посередників, здійснюється без шкоди охо-роні творів авторським правом. Суб'єкти суміжних прав мають, як і автори, винят-кові права на використання своїх об'єктів у будь-якій формі. Для виникнення і здійснення суміжних прав не потрібне дотримання якої-нс-будь формальності. Права виробника фонограми і виконавця породжус сам факт створення відповідного звукозапису. Разом з тим, володілець суміжних прав для сповіщення третіх осіб про свої права і запобігання їх порушенню має праізо ви-користати знак охорони суміжних прав, який розміщується на кожному примір-нику фонограми і (або) на кожному вміщуючому її футлярі. Як такий знак прий-нято передбачений Римською конвенцією знак охорони, що складається з трьох елементів: латинської букви Р у колі — ©; імені (найменування) володільця ви-няткових суміжних прав; року першого опублікування фонограми. Відсутність знака охорони не позбавляє володільця суміжного права можливості його захис-ту, однак у ряді випадків ускладнює процес доведення у разі його порушення.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Історія і еволюція суміжних прав

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок