Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Система прав і свобод людини і громадянина

Система прав і свобод людини і громадянина

Назва:
Система прав і свобод людини і громадянина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Система прав і свобод людини і громадянина


Сучасна типологія прав і свобод досить різноманітна. Вона набуває практичного значення, зокрема, при побудові Конституції та інших законів будь-якої держави, оскільки здатна сприяти забезпеченню повноти й обґрунтуванню послідовності викладу таких прав у законодавстві, а також диференціації юридичних механізмів їх захисту.
Так, найбільш загальний поділ прав і свобод є поділом на негативні та позитивні права.
Негативні права полягають у праві людини на захист від будь-якого втручання, в тому числі і з боку держави, в здійсненні особою своїх прав як суб'єкта громадянського суспільства та політичних прав. Негативні права - це основа індивідуальної свободи та можливість бути незалежним від влади (право на приватне життя, свобода совісті та віросповідання, свобода пересування, право на особисту свободу і недоторканність та недоторканність житла тощо). До негативних прав належить також право на участь в управлінні державою, право обирати і бути обраним, свобода спілок, оскільки вони передбачають можливість впливу конкретної особи на реалізацію державної влади. Отже, реалізація негативних прав не потребує великих державних ресурсів та не залежить від рівня соціально-економічного розвитку країни.
Позитивні права навпаки потребують підтримки та забезпечення з боку держави. Такі права, як право на працю, право на освіту, на охорону здоров'я, на соціальний захист, на здоров'я та безпечне довкілля вимагають від держави проведення постійної, цілеспрямованої політики по реалізації державних програм та потребують значних матеріальних ресурсів держав.
Права і свободи поділяють також на основні та конкретизуючі.
До основних прав належать права, що закріплені в конституції держави та міжнародно-правових документах з прав людини, зокрема у Міжнародному біллі прав людини. До Міжнародного білля (хартії) прав людини включають:*
Загальну декларацію прав людини 1948 р.;*
Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 р.;*
Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права 1966р.;*
Факультативний протокол до міжнародного пакту про громадянські права.
Виділення категорій основних прав людини зовсім не означає віднесення всіх інших до «додаткових», «другорядних».
Основні права і свободи є стрижнем правового статусу особи, навколо якого утворюються інші права, необхідні для нормальної життєдіяльності держави. Це право на участь в управлінні, у самоврядуванні, право висувати свого кандидата, право вимагати звіт від обраного депутата, право на звернення до депутата з приводу його діяльності тощо.
За часом виникнення прав і свобод розрізняють три покоління прав людини.
Права першого покоління були сформульовані та закріплені в ході буржуазних революцій, а потім знайшли своє відображення в конституційних актах ХVІІ-ХVІІІ ст.
Це особисті (громадянські) та політичні права - право на життя, свободу та безпеку особистості, право на особисту недоторканність, право на свободу думки, совісті та релігії, право на рівність всіх перед законом, право на участь у формуванні державної влади. Такі права визначали «негативну» свободу особи - держава зобов'язана була утримуватися від втручання в сфери, що регулюються такими правами, і створювати можливість для участі громадян в політичному житті.
Друге покоління прав людини сформувалося у процесі боротьби народів за покращання свого економічного становища та підвищення культурного статусу право на працю, право на відпочинок, право на медичне та соціальне забезпечення, право на освіту.
Друге покоління - це система позитивних прав, що може бути реалізована лише тільки за допомогою та сприяння держави. Система прав другого покоління знайшла своє поступове закріплення в конституціях окремих країн у першій половині XX ст., а після Другої світової війни і в Загальній декларації прав людини та Міжнародному пакті про економічні, соціальні та культурні права.
Після Другої світової війни сформувалося третє покоління прав людини - колективні (солідарні) права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система прав і свобод людини і громадянина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок