Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Протокольна форма досудової підготовки матеріалів

Протокольна форма досудової підготовки матеріалів

Назва:
Протокольна форма досудової підготовки матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,59 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
“Протокольна форма досудової підготовки матеріалів”


План лекції.
Зародження і становлення протокольної форми досудової підготовки матеріалів в кримінальному судочинстві України.
Порядок і строки провадження протокольної форми досудової підготовки матеріалів.
Повноваження прокурора при одержанні протоколу і матеріалів досудової підготовки.
Список використаної літератури:
Конституція України, розділ 2, 8 ст.32, 57, 121, 124.
КПК України, гл.35, ст.425-431.
Р.С. Абдрахманов, В.Т. Очередин. Протокольная форма досудебной подготовки материалов. М., 1989г.
Р.С. Абдрахманов. Правовая природа протокольной формы производства. М., 1977г.
В.И. Басков. Протокольная форма досудебной подготовки материалов. М., 1988г.
В.И. Дяченко. Протокольная форма досудебной подготовки материалов. М., 1986г.
О.І. Поповченко, Д.О. Савицкий. Протокольна форма досудової підготовки матеріалів: історія, проблеми, досвід. К., 1997р.
В.М. Тертишник. Кримінально-процесуальне право. К., 1999р.
Закон України “Про внесення змін до кримінально-процесуального законодавства” від 26.01.2001р. та 12.07.2001р.
Вступ.
Згідно ст.2 КПК України завданнями кримінального судочинства є охорона прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, які беруть в ньому участь, а також швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний.
Швидке розкриття злочину – це покладений державою на органи дізнання і досудового слідства обов’язок якомога швидкого порушення кримінальної справи при виявленні ознак злочину, встановлення обставин його вчинення і винної особи, максимально можливого наближення цих дій до моменту вчинення злочину Завдання швидкого розкриття злочинів може виконуватись різними шляхами – інтенсифікацією і рароналізацією діяльності посадових осіб органів досудового розслідування, оптимальним законодавчим визначенням порядку й процедур їх діяльності, належним фінансуванням, матеріально-технічним, кадровим забезпеченням, використанням досягнень науково-технічного процесу, удосконалення норм кримінально-процесуального законодавства, спрощенням провадження у справах про деякі злочини тощо.
Спрощення кримінального судочинства – це до певної міри найбільш простий шлях досягнення завдань швидкого розкриття злочинів (звичайно, коли є відповідні умови для цього). Воно звільняє посадових осіб органів розслідування від виконання тих чи інших процесуальних дій, які були чинними і носили обов’язковий характер, а в деяких випадках взагалі змінює саму форму розслідування злочинів.
Кримінальний процес України знає неодноразові приклади спрощень діяльності посадових осіб в стадії досудового розслідування, спрямованих на посилення оперативності їх діяльності з метою швидкого розкриття злочинів. Прикладом найбільш радикальної зміни форм досудового встановлення обставини вчинення злочину останнього 40-ліття шляхом її спрощення є введення протокольної форми досудової підготовки матеріалів.
Досудова підготовка матеріалів в протокольній формі – це особливий, відмінний від класичного порядок встановлення обставин вчинення злочинів, спрямований на швидке і повне їх розкриття, який дозволяє максимально наблизити призначення судом міри кримінального покарання до моменту вчинення суспільно-небезпечного діяння. Тривалим існуванням протокольна форма досудової підготовки матеріалів довела свою життєдіяльність, спрямованість вирішення поставлених перед кримінальним судочинством завдань. Прийняті останнім часом зміни і доповнення до кримінально-процесуального законодавства значно розширили сферу застосування протокольного провадження. В той же час ці зміни і доповнення не тільки не ліквідували існуючи раніше проблеми цього провадження, а й додали їх. Як ці, так і інші обставини стали підставою для поглибленого вивчення протокольної форми досудової підготовки матеріалів. З метою вивчення теоретичних питань, та набуття практичних навичок і вмінь в складанні процесуальних документів за протокольною формою, передбачена навчальним планом ця лекція.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Протокольна форма досудової підготовки матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок