Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порядок і строки подання касаційних скарг чи протесту на вироки. Відклик касаційної скарги чи протесту.

Порядок і строки подання касаційних скарг чи протесту на вироки. Відклик касаційної скарги чи протесту.

Назва:
Порядок і строки подання касаційних скарг чи протесту на вироки. Відклик касаційної скарги чи протесту.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,82 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Порядок і строки подання касаційних скарг чи протесту на вироки. Відклик касаційної скарги чи протесту.
Однією із стадій кримінального процесу, в якій пере-віряється законність і обґрунтованість судових рішень судів у кримінальних справах, є касаційне провадження.
Відповідно до чинного законодавства єдиною касацій-ною інстанцією з перегляду кримінальних справ в Україні є Верховний Суд України і, зокрема, його Судова палата у кримінальних справах і Військова судова колегія.
Слід зазначити, що в одній главі КПК, в одних і тих самих статтях врегульовано різні правовідносини каса-ційного перегляду справ, судові рішення в яких не набра-ли законної сили, і справ, судові рішення в яких набрали законної сили, що значно ускладнює сприйняття і засто-сування закону.
Як зазначено у ст. 383 КПК, у касаційному порядку можуть бути перевірені:
- вироки, ухвали і постанови апеляційного суду, по-становлені ним як судом першої інстанції;
- вироки і постанови апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку.
У касаційному порядку також можуть бути перевірені вироки та постанови районного (міського), міжрайонного (окружного) судів, військових судів гарнізонів, ухвали апеляційного суду, постановлені щодо цих вироків та по-станов.
Слід звернути увагу, що Законом «Про судоустрій Ук-раїни» не передбачені міжрайонні (окружні) суди.
У цій праці я намагався відокремити особливості роз-гляду касаційних скарг і подань на судові рішення, заз-начені у ч. 1 ст. 383 КПК, і на судові рішення, зазначені у ч. 2 ст. 383 КПК.
Особливості розгляду касаційних скарг і подань на судові рішення, зазначені у ч. 1 ст. 383 КПК
Відповідно до ч. 1 ст. 383 КПК у касаційному порядку можуть бути розглянуті касаційні скарги і касаційні по-дання на судові рішення, які не набрали законної сили:
- вироки, ухвали і постанови апеляційного суду, по-становлені ним як судом першої інстанції;
- вироки і постанови апеляційного суду, постановлені в апеляційному порядку.
Касаційні скарги на зазначені судові рішення мають право подати:
- засуджений, його законний представник і захисник - у частині, що стосується інтересів засудженого;
- виправданий, його законний представник і захис-ник - у частині мотивів і підстав виправдання;
- законний представник, захисник неповнолітнього і сам неповнолітній, стосовно якого застосовані примусові заходи виховного характеру, - в частині, що стосується інтересів неповнолітнього;
- законний представник і захисник особи, стосовно якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру;
- обвинувачуваний, стосовно якого справа закрита, його законний представник і захисник - у частині мотивів і підстав закриття справи;
- обвинувачений, стосовно якого справа направлена на додаткове розслідування, його законний представник і захисник - у частині мотивів і підстав направлення справи на додаткове розслідування;
- цивільний відповідач або його представник - у час-тині, що стосується вирішення позову;
- потерпілий і його представник - у частині, що сто-сується інтересів потерпілого, але в межах вимог, пода-них ним у суді першої інстанції;
- цивільний позивач або його представник - у час-тині, що стосується вирішення позову;
- особа, стосовно якої винесена окрема ухвала (поста-нова) суду;
- інші особи у випадках, передбачених КПК. Касаційне подання на судові рішення апеляційного суду, постановлені ним як судом першої інстанції, має право подати прокурор, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, і прокурор, який затвердив обвину-вальний висновок, а на вироки і постанови апеляційного суду, постановлені останнім в апеляційному порядку, крім названих осіб має право подати і прокурор, який брав участь в апеляційному розгляді справи.
Касаційні скарги і подання можуть бути подані протя-гом одного місяця з моменту проголошення апеляційним судом вироку чи оголошення ухвали або постанови, які оскаржуються. Виняток передбачений для засудженого, що перебуває під вартою. Для нього касаційний строк об-числюється з моменту вручення йому копії рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Порядок і строки подання касаційних скарг чи протесту на вироки. Відклик касаційної скарги чи протесту.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок