Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порядок обрання, склад та повноваження апеляційних судів

Порядок обрання, склад та повноваження апеляційних судів

Назва:
Порядок обрання, склад та повноваження апеляційних судів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,20 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Порядок обрання, склад та повноваження апеляційних судів
ПЛАН
Вступ
Прийняття 7 лютого 2002 р. Закону України «Про судоустрій України», а згодом Указів Президента України, якими у розвиток положень Закону передбачено утворення Апеляційного, Касаційного, Вищого адміністративного судів України та Державної судової адміністрації України, свідчить про завершення певного етапу реформування судово-правової системи нашої держави. Основні його ознаки — намагання сформувати незалежну судову владу, перебудувати судову систему в напрямі її деідеологізації і гуманізації; створити законодавство, норми якого відтворюють модель демократичного судочинства, що забезпечує громадянину, по суті, необмежене право на справедливий судовий захист; розбудувати інститут правосуддя, розуміючи його як форму здійснення прав і свобод людини, як самостійне соціальне і правове благо, що здійснюється через не упереджене правосуддя та належні судові процедури.
Оцінюючи пройдений шлях, ми можемо сміливо стверджувати, що він характеризувався становленням національної системи правосуддя, закріпленням її основ на конституційному і законодавчому рівнях; утворенням конституційної юрисдикції, прийняттям нових кодифікованих актів; гармонізацією українського законодавства з нормами міжнародного права; реформуванням правоохоронних органів та органів юстиції, становленням і розвитком таких важливих інститутів громадянського суспільства, як адвокатура, приватний нотаріат тощо.
Все це свідчить про сталу тенденцію гуманізації усіх складових судово-правової системи України.
Разом з тим є підстави констатувати, що останнім часом помічається тенденція гальмування здійснення судово-правової реформи. Це проявляється, зокрема, у невиконанні вимог Закону України «Про судоустрій України», непослідовності в підходах до реформування судової системи та процесуального законодавства.
Серед проблемних питань реформування судово-правової системи є питання, що стосуються статусу та повноважень апеляційних судів.
Кроком назад є практика, коли апеляційні суди поєднують у собі повноваження щодо перегляду справ в апеляційному порядку та розгляду справ по першій інстанції, тобто коли апеляційний суд одночасно виступає як місцевий. Таке поєднання порушує фундаментальні принципи судоустрою, проголошені Конституцію України.
Ст. 125 Основного Закону України чітко визначила систему судів загальної юрисдикції, яку мають становити місцеві, апеляційні, вищі спеціалізовані суди та Верховний Суд України.
Дискусійним тут є виконання апеляційними судами повноважень місцевих судів у тих випадках, коли останні (тобто апеляційні суди) слухають справи по першій інстанції. У разі передачі цих справ на розгляд місцевих судів (міські, районні суди в обласних центрах) відпаде необхідність у створенні Апеляційного суду України, а вивільнені кошти (це приблизно 6 млн. гривень) відповідно до бюджету України на 2004-й рік варто спрямувати на зміцнення місцевих судів як основної судової ланки. Адже за статистикою Верховного Суду України у 2003 р. вони розглянули близько 5 млн. справ, середньомісячно минулого року до одного судді місцевого суду надходило 99 справ! Тому конче потрібно затвердити норматив навантаження на одного суддю, що дасть можливість визначити необхідну кількість суддів місцевих судів і системно вирішувати кадрові та організаційні питання.
1. Види і склад апеляційних судів
Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи судової влади здійснюють свої повноваження виключно на підставах, у межах та порядку, передбачених Конституцією України та законами.
Судова влада реалізується шляхом здійснення правосуддя у формі цивільного, господарського, адміністративного, кримінального, а також конституційного судочинства. Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.
Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України.
Система судів загальної юрисдикції відповідно до Конституції України
будується за принципами територіальності і спеціалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Порядок обрання, склад та повноваження апеляційних судів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок